jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۰۹۵ ۰۲ دی ۱۳۹۸  |  ۱۰:۲۶

امتحانات نهایی دانش‌آموزان از امروز آغاز شد، با وجود اینکه مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل هستند اما امتحانات نهایی برقرار است.

مدارس تعطیل، امتحانات نهایی برقرار است

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، امتحانات نهایی دانش آموزان سال دوازدهم روزانه، دانش آموزان بزرگسال و داوطلب آزاد پایه سوم متوسطه نظری و فنی و حرفه‌ای و پیش دانشگاهی شاغل به تحصیل در مدارس داخـل و خــــارج از کشور، از امروز دوشنبه دوم دی‌ماه آغاز می‌شود.

البته کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران روز گذشته اعلام کرد با توجه به شرایط پایدار جوی و تشدید آلودگی هوا، مدارس استان تهران به جز شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند تا پایان این هفته تعطیل است.

با این وجود، آموزش‌وپرورش شهر تهران پیش از این اعلام کرده بود، امتحانات نهایی دانش‌آموزان حتی به دلیل آلودگی هوا و تعطیلی مدارس، لغو نخواهد شد.

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش وپرورش شهر تهران در این‌باره گفت: امتحانات نهایی و هماهنگ استانی شهر تهران "بزرگسالان، داوطلبان آزاد، ارزشیابی جامع و آموزش از راه دور" پایه نهم طبق برنامه ارسالی تحت هر شرایطی حتی اعلام تعطیلی به علت آلودگی هوا به قوت خود باقی است.

همچنین خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره به اینکه امتحانات نهایی برای 146 هزار و 896 دانش‌آموز برگزار می‌شود، گفت: امتحانات نهایی برای دانش آموزان سال دوازدهم روزانه، دانش‌آموزان بزرگسال و داوطلب آزاد پایه سوم متوسطه نظری و فنی و حرفه‌ای و پیش دانشگاهی شاغل به تحصیل در مدارس داخـل و خــــارج از کشور، از دوم دی‌ماه آغاز و تا 23 دی‌ماه ادامه دارد.

وی همچنین گفته است: در امتحانات نهایی دی‌ماه 1398، 168 عنوان سؤال طراح شده است که از این تعداد عنوان، برای دوره فنی و حرفه‌ای 86 عنوان، پایه دوازدهم 34 عنوان، سال سوم متوسطه 34 عنوان و پیش‌دانشگاهی 14 عنوان است.

فایل برنامه‌های امتحانات نهایی دی ماه 98 را می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر