jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۰۴۵   ۰۲ دی ۱۳۹۸  |  ۰۴:۰۱

مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از به روز رسانی نتایج سطح بندی دانشگاه‌های خارج از کشور برای ادامه تحصیل بعد از سپتامبر 2020 خبر داد.

اسامی دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، دکتر عبدالحمید انگجی ضمن بیان این مطلب به اسامی دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم اشاره کرد و گفت: اعتبارسنجی دانشگاه های معتبر جهان از اصلی‌ترین وظایف اداره کل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان است این مرکز در راستای ماموریت و ظایف خود نسبت به بررسی و اعلام اعتبار دانشگاه ها برای سپتامبر 2020 اقدام نموده است و نتایج این اعتبار سنجی در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل به نشانی http://www.grad.saorg.ir قابل مشاهده است.

وی در ادامه افزود: در سال 2019 دانشگاه های 83 کشور بروزرسانی شده بود ولی برای سال 2020، این تعداد به 105 عدد افزایش یافته است.در مقایسه اعتبار سنجی 2020 نسبت به 2019، 76 دانشگاه به دانشگاه‌های ممتاز ،3 دانشگاه به دانشگاه‌های خوب و 50 دانشگاه به دانشگاههای متوسط اضافه شده است.

مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان در پایان خاطر نشان کرد: گزارش آماری سال 2020 در مقایسه با سال 2019 به تفکیک گروه دانشگاه های الف (ممتاز)، ب (خوب) و ج (متوسط) تقسیم بندی شدند.

دکتر انگجی تاکید کرد: در سال 2019 تعداد 581 دانشگاه در گروه الف(ممتاز)، 827 دانشگاه در گروه ب (خوب) و 866 مرکز نیز در گروه ج یا (متوسط) قرار گرفتند اما در تقسیم بندی های سال 2020 تعداد 657 موسسه یا دانشگاه در گروه الف،‌ 830 مرکز ب و 916 موسسه نیز در گروه ج قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر