jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۹۵۲ ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۶:۳۹

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور گفت: تغییر الگوی بارش، پراکنش بارش ها و تغییر اقلیم عامل اصلی آبگرفتگی ها در اهواز است.

موافقت مقام معظم رهبری با تخصیص ۴هزارمیلیارد تومان به اهواز

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، اسماعیل نجار در حاشیه بازدید از مناطق دچار آبگرفتگی اهواز، افزود: تغییر اقلیم و تغییر نوع بارشها در سالهای اخیر الگوی بارش ها را تغییر داده به طوری که25 آبان ماه در کمتر از سه ساعت، 88 میلیمتر باران در اهواز بارید.

وی نبود سیستم دفع آبهای سطحی و جوابگو نبودن سیستم فاضلاب شهر را از دیگر دلایل آبگرفتگی اهواز اعلام کرد و ادامه داد: 17 نقطه شهر اهواز در این بارندگی دچار آبگرفتگی شد که با توجه به توپوگرافی شهر و واقع شدن شهرک دانشگاه و شهر کوت عبدالله به عنوان خط القعر اهواز، سبب شده تا بیشترین میزان آبگرفتگی در این مناطق باشد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور تصریح کرد: مقام معظم رهبری با درخواست وزیر کشور مبنی بر تخصیص 4 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی موافقت کردند و امید است با تخصیص این اعتبار بتوان اهواز را از این وضعیت نجات داد.

وی با بیان اینکه مشکل فاضلاب و دفع آب های سطحی در مدت یک سال و دو سال ایجاد نشده است، خاطر نشان کرد: 5 تا 6 سال نیاز است تا بتوان با تخصیص اعتبارات مشکل را برطرف کرد.

نجار با تقدیر از اقداماتی که سازمانهای متولی در روزهای گذشته به مردم ارائه دادند، افزود: 35 نفر به همراه 70 وسیله شامل پمپ و اقلام مورد نیاز از تهران برای رفع آبگرفتگیها به خوزستان آمده اند و تا زمانی که لازم باشد در کنار مردم می مانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر