jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۸۹۳ ۲۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۴۱

در حاشیه نشست شورای امنیت صورت گرفت

گفتگوی کوتاه سفرای ایران و آمریکا درباره بیماران

سخنگوی نمایندگی کشورمان گفت: صحبت سفیر آمریکا با هیات ایرانی در مورد کودک بیماری بود که در سخنرانی سفیر ایران به آن اشاره شد و تخت روانچی درچارچوب مطالب سخنرانی خود به آن پاسخ داد.

گفتگوی کوتاه سفرای ایران و آمریکا درباره بیماران

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، علیرضا میریوسفی سخنگوی نمایندگی کشورمان در سازمان ملل درباره گفتگوی سفرای آمریکا و ایران در حاشیه نشست شورای امنیت گفت: براساس روال معمول سازمان ملل که بعد از جلسات سفرا با یکدیگر صحبت می‌کنند، در پایان جلسه پنج شنبه شب شورای امنیت، کلی کرافت سفیر آمریکا نزد سفیر ایران رفت و در مورد کودک بیماری که در سخنرانی سفیر ایران مورد اشاره قرار گرفته بود سئوال کرد که سفیر ایران در چارچوب مطالب سخنرانی خود به آن پاسخ داد. در این گفتگوی کوتاه هیچ موضوع دیگری مطرح نشد.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد یادآور شده بود: آوا، دختر دو ساله‌ اهوازی که از ای- بی رنج می‌برد یکی از کودکان پروانه‌ای بود. بیماران پروانه‌ ای به این نام خوانده می‌شوند، چون پوست آنان همچون پروانه‌ها شکننده است. برای جلوگیری از عفونت، زخم‌های پروانه‌ای باید با باند‌های مخصوص پوشیده شود. حتی آن باند‌های مخصوص هم درد را رفع نمی‌کند، اما استفاده از باند‌های جایگزین آن وحشتناک هستند، چرا که در زمان برداشته شدن، پوست کودکان را می‌کند.

تخت روانچی تصریح کرد: در این روز‌ها، واردات این باند‌ها برای بیماران پروانه‌ ای تقریبا غیرممکن شده و حیات سایر کودکان بی گناه پروانه‌ای، نظیر آوا را به خطر انداخته است. هم اکنون کودکان پروانه‌ ای درد ناشی از تحریم‌های غیرانسانی آمریکا را با دل و جان خود لمس می‌کنند. خرداد سالجاری آوا از درد برای همیشه رهایی یافت و درگذشت. داستان وی فقط بخش بسیار کوچکی از کل ماجرا است، چرا که کودکان و بزرگسالان مبتلا به سرطان و بیماری‌های خاص در سکوت به مبارزه با مرگ می‌پردازند. کشتار کودکان و بیماران اقدام شجاعانه‌ای نیست!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر