سرمربی سابق پرسپولیس مربیگری در این باشگاه را سخت‌تر از مربیگری در منچستر یونایتد دانست.
کد خبر: ۱۲۴۲۷۹۲
قطبی: مربیگری در پرسپولیس سخت‌تر از منچستر است

به گزارش جام جم آنلاین ، گاردین نوشت: افشین قطبی، موفق ترین مربی آمریکایی کنونی است. اما وقتی به کارنامه او نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که این بازیکنِ سابق 55 ساله تجارب زیادی دارد.

از زمانیکه او در کادر فنی تیم ملی آمریکا در سال 1998 کار می کرد، اکنون 21 سال گذشته است. او در آن زمان به عنوان مربی در تیم ملی آمریکا کار می‌کرد و مقابل تیمی بازی کرد که در آن کشور متولد شده است.

در آن زمان این بازی بسیار سیاسی بود. البته اکنون نیز اگر ایران و آمریکا بازی داشته باشند به دلیل تحریم‌های شدید از سوی آمریکا این بازی می‌تواند سیاسی تر از بازی سال 1998 باشد.

قطبی درباره آن بازی تاریخی که آمریکا با نتیجه 2 بر یک باخت، گفت: سیاست همیشه جزئی از فوتبال است. ما تلاش می کنیم که سیاست را از فوتبال دور کنیم اما آن نقش بزرگی در فوتبال دارد. در آن زمان این بازی برای مردم ایران از مردم آمریکا حساسیت بیشتری داشت. یک روز قبل از این بازی با بازیکنان آمریکا درباره اهمیت این بازی صحبت کردیم. اما آنها متوجه اهمیت این بازی نبودند.

قطبی بعد از 30 سال در سال 2007 به ایران برگشت و هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت و این تیم را قهرمان لیگ ایران کرد.

او درباره این قهرمانی، گفت: آن قهرمانی جادویی و بزرگ بود. بسیاری از عوامل در داخل و خارج از باشگاه پرسپولیس در این قهرمانی تاثیر گذاشت. در عین حال مسائل زیادی در خارج از زمین بازی وجود داشت. یک جلسه محرمانه در باشگاه برگزار می کردیم اما بعد از چند ساعت همه چیز رسانه ای می شد. مربیگری در پرسپولیس به نظرم سخت تر از مربیگری در منچستریونایتد است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها