jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۲۱۴ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

زن 15 ساله که چهار سال قبل به عقد یکی از اقوام خود در آمده بود، هفته گذشته با شاگرد یک نانوایی از خانه شوهرش فرار کرد و به تهران آمد. با شکایت شوهر این زن، پلیس او را در خانه مرد جوان دستگیر کرد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، هفته گذشته مرد جوانی که ساکن یکی از شهرهای شرقی ایران است با مراجعه به پلیس ادعا کرد همسر 15 ساله‌اش گم شده است.رسیدگی به موضوع در دستور کار قضایی قرار گرفت و بررسی و ردیابی تلفن همراه دختر نوجوان به نام راضیه،باعث شد پلیس رد او را در شهر تهران دنبال کند و دو شب قبل راضیه همراه جوان 22 ساله‌ای به نام احمد در محله خلازیر تهران دستگیر شدند.
روز گذشته راضیه و احمد برای تحقیقات مقدماتی در دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند.راضیه در دفاع از خود گفت: مدتی قبل با احمد -که یکی از همشهری‌های من است- هم صحبت شدم و به او علاقه پیدا کردم. احمد در یک نانوایی در تهران شاگرد بود و گاهی اوقات که برای سر زدن به خانواده اش به شهرمان می‌آمد او را می‌دیدم.بالاخره یک روز از او خواستم من را همراه خودش به تهران بیاورد.برای همین نقشه فرار با او را کشیدم و اجرا کردیم. راضیه در ادامه رو به قاضی گفت: من فقط 11 سال داشتم که به اجبار خانواده ام ازدواج کردم.حالا از کرده خودم پشیمانم. ازدواج در سن خیلی پایین باعث شد چنین اشتباهی انجام دهم.
احمد نیز در دفاع از خود گفت:قبول دارم با راضیه ارتباط داشتم؛ اما نمی‌دانستم او شوهر دارد و فکر می‌کردم نامزد دارد.
قاضی بعد از شنیدن دفاعیات متهمان، قرار بازداشت موقت آنها را صادر کرد.رسیدگی به پرونده به زودی انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر