jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۲۱۴ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

زن 15 ساله که چهار سال قبل به عقد یکی از اقوام خود در آمده بود، هفته گذشته با شاگرد یک نانوایی از خانه شوهرش فرار کرد و به تهران آمد. با شکایت شوهر این زن، پلیس او را در خانه مرد جوان دستگیر کرد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، هفته گذشته مرد جوانی که ساکن یکی از شهرهای شرقی ایران است با مراجعه به پلیس ادعا کرد همسر 15 ساله‌اش گم شده است.رسیدگی به موضوع در دستور کار قضایی قرار گرفت و بررسی و ردیابی تلفن همراه دختر نوجوان به نام راضیه،باعث شد پلیس رد او را در شهر تهران دنبال کند و دو شب قبل راضیه همراه جوان 22 ساله‌ای به نام احمد در محله خلازیر تهران دستگیر شدند.
روز گذشته راضیه و احمد برای تحقیقات مقدماتی در دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند.راضیه در دفاع از خود گفت: مدتی قبل با احمد -که یکی از همشهری‌های من است- هم صحبت شدم و به او علاقه پیدا کردم. احمد در یک نانوایی در تهران شاگرد بود و گاهی اوقات که برای سر زدن به خانواده اش به شهرمان می‌آمد او را می‌دیدم.بالاخره یک روز از او خواستم من را همراه خودش به تهران بیاورد.برای همین نقشه فرار با او را کشیدم و اجرا کردیم. راضیه در ادامه رو به قاضی گفت: من فقط 11 سال داشتم که به اجبار خانواده ام ازدواج کردم.حالا از کرده خودم پشیمانم. ازدواج در سن خیلی پایین باعث شد چنین اشتباهی انجام دهم.
احمد نیز در دفاع از خود گفت:قبول دارم با راضیه ارتباط داشتم؛ اما نمی‌دانستم او شوهر دارد و فکر می‌کردم نامزد دارد.
قاضی بعد از شنیدن دفاعیات متهمان، قرار بازداشت موقت آنها را صادر کرد.رسیدگی به پرونده به زودی انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر