jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۴۸ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

نشست ستاد حفظ و زبان و ادبیات فارسی با حضور مسعود احمدی افزادی، رئیس این ستاد و مدیران طرح و برنامه شبکه‌های سیما شنبه 23آذر در سالن جلسات شبکه هفت سیما برگزار شد.

به گزارش جام‌جم، در بخشی از این نشست دکتر مسعود احمدی افزادی گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های خود به بحث هویت بسیار تاکید می‌کنند. ما هویت ملی و هویت ایرانی داریم که هرکدام با هم فرق می‌کنند و ما باید به هویت ایرانی ـ اسلامی خود توجهی ویژه داشته باشیم.
وی افزود: در دیداری که با رهبر معظم انقلاب داشتیم ایشان گلایه‌هایی راجع به زبان فارسی داشتند که بسیارجدی بود و ایشان به جزئیات دقت فراوانی داشتند حتی به متن برخی ترانه‌ها و قرض گیری افغان‌ها ایراد گرفتند.
رئیس ستاد حفظ و ترویج زبان و ادبیات فارسی تصریح کرد: در این جلسه دو‌محور مطرح بود؛ یکی بد عملی‌ها و دیگری بی عملی ها،که دربحث بد عملی‌ها یکی از ارکان ما زبان فارسی بود که برای جبران آن ما سه بازه زمانی تعریف کردیم. بازه زمانی کوتاه مدت(زمستان98)، بازه زمانی میان مدت (تا پایان تابستان99) و بازه زمانی بلند مدت(پاییز 99تا1400).
وی خاطرنشان کرد: در بازه زمانی کوتاه مدت که همین زمستان جاری را در‌بر‌می‌گیرد برنامک‌هایی را پخش کردیم که مورد استقبال قرار گرفت.
احمدی افزادی تاکید کرد: همچنین اقداماتی در زمینه ترویج زبان و ادبیات فارسی درحوزه سازمانی و فراسازمانی انجام دادیم که در حوزه سازمانی با رادیوها تعامل داشتیم و در این رابطه رادیو ایران را رادیو معین قرار دادیم و همین طور با مراکز استان‌ها که مرکز استان فارس،مرکز معین قرار گرفت.
وی در رابطه با معاونت برون مرزی نیز گفت: شبکه‌های پرس تی وی، سحر و العالم شروع به آموزش زبان فارسی کرده اند .احمدی افزادی در حوزه فعالیت‌های فرا سازمانی نیز گفت: در حوزه فرا سازمانی با فرهنگستان زبان و ادب فارسی و آقای حداد عادل تفاهم نامه‌ای امضا کردیم و با بنیاد‌های مرتبط از جمله بنیاد سعدی،رودکی، فردوسی و... وارد مذاکره شدیم؛همچنین در تلاشیم با وزارت علوم و انجمن‌ها و بنیادهای مردم نهاد زبان فارسی و شخصیت‌های تاثیرگذار زبان فارسی جلساتی بگذاریم تا دغدغه‌ها را بگویند. در پایان هر کدام از نمایندگان شبکه‌ها گزارشی از برنامه‌ای پخش شده یا در حال تولید در زمینه زبان و ادبیات فارسی در شبکه خود ارائه کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر