jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۰۵۷ ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

طراح کلاهبرداری با چهره گریم شده به جای داماد حکم طلاق گرفت

ازدواج و طلاق صوری برای تصاحب اموال تاجر مقیم فرانسه

مرد ورشکسته برای تصاحب خانه میلیاردی و بنز تاجر مقیم فرانسه، نقشه ازدواج دختر مورد علاقه‌اش با آن مرد را اجرا کرد. مرد تبهکار سپس با تغییر چهره به جای تاجر به دادگاه خانواده رفت و حکم طلاق گرفت.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، چندی پیش تاجر40 ساله مقیم فرانسه با حضور نزد بازپرس دادسرای ناحیه 2 تهران از همسر جوانش به اتهام گرفتن طلاق غیابی و تصاحب خانه میلیاردی‌اش درشمال تهران و خودروی بنزش شکایت کرد.
پس از این شکایت، پرونده به پلیس آگاهی تهران ارسال شد و شاکی در جریان تحقیقات پلیسی گفت: تاجرم و مقیم فرانسه. دو سال پیش با شیوا که به عنوان مهمان به جشن عروسی یکی از اقوامم آمده بود، آشنا شدم. بعد از این دیدار چند بار با هم ملاقات کرده و سرانجام آشنایی به ازدواج ختم شد. مدتی پیش برای عقد قراردادهای تجاری به فرانسه رفتم، اما از دو ماه پیش که به همسرم زنگ می‌زدم او گوشی‌اش و تلفن خانه را پاسخ نمی‌داد. دل نگران شده و به تهران بازگشتم که متوجه شدم خانه ویلایی ام و خودروی بنزم از سوی همسرم فروخته شده و قرار است مالک جدید به خانه ویلایی بیاید. بعداز چند روز همسرم را پیدا کردم که او مدعی شد با وکالتنامه طلاقی که از من گرفته، جدا شده و اموالم را نیز بابت مهریه‌اش برداشته و دیگر شوهرش نیستم و مزاحمش نشوم.
ماموران به استعلام از دادگاه خانواده پرداختند که معلوم شد روزی که همسر شاکی می‌گوید طلاق گرفته در ایران نبوده و به کشور دیگری رفته است، اما در همان روز مرد و زنی که مشخصات شاکی و همسرش را داشته‌اند به یکی از شعب دادگاه خانواده تهران رفته و با جاری شدن حکم طلاق از هم جدا شده‌اند. این ماجرای طلاق برای پلیس عجیب به نظر می‌رسید. بنابراین با دستور قضایی، شیوا برای تحقیقات پلیسی احضار شد. او در تحقیقات اولیه وکالتنامه طلاقی را که از شوهرش دریافت کرده بود به پلیس ارائه کرد؛ در حالی که شاکی منکر نوشتن این وکالتنامه طلاق بود و آن را جعلی دانست. در ادامه ابتدا یک کارشناس رسمی دادگستری و بعد یک هیات سه نفره و یک هیات پنج نفره از کارشناسان دادگستری به بررسی برگه وکالتنامه طلاق پرداختندکه معلوم شد وکالتنامه جعلی است. همین سرنخ کافی بود که زن جوان به اتهام کلاهبرداری و جعل وکالتنامه طلاق بازداشت شود. شیوا در تحقیقات پلیسی گفت: دو سال قبل در یک جشن عروسی با مردی به نام فرهاد آشنا شدم و این ارتباط ادامه داشت و حتی می‌خواستیم ازدواج کنیم، اما او ورشکسته شده و پول برای ازدواجمان نداشت. بعد از مدتی به من گفت باید اعتماد یکی از اقوامش که مرد تاجری بوده و مقیم فرانسه است را جلب کنم و بعد از ازدواج با وی اموالش را تصاحب کرده و بعداز جدایی ازدواج کنیم که با اصرارهایش پذیرفتم.
وی افزود: طبق نقشه او، من با آن مرد تاجرازدواج و دو سال با او زندگی کردم . قرار شد روزی که او برای کارهای تجاری به فرانسه می‌رود ما ماجرای طلاق را رقم بزنیم و اموال را تصاحب کنیم. فرهاد ابتدا یک برگه طلاق نامه جعلی به من داد تا در صورت بروز مشکل آن را رو کنم. در ادامه با گریم، چهره‌اش را شبیه شوهرم کرد و همراه خواهر دوقلویم به دادگاه خانواده رفتند و به جای من و شوهرم طلاق گرفتند. بعد هم با سند‌سازی خانه ویلایی میلیاردی شوهرم و خوروی بنز او را به نام خودم کردم و آن را فروختم. بعدهم درصدد ازدواج با فرهاد بودم که سرو کله شوهرم پیدا شدو با لو رفتن ماجرا من بازداشت شدم.
با اعتراف وی، زن و مردی که در این ماجراهمدستش بودند، تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر