تهیه‌کننده برنامه «ما ایرانی‌ها» گفت: قهرمان‌های برنامه ما الزاما افراد شاخص و چهره نیستند،‌ اما قهرمان‌های ملی هستند و هر فردی که کار مهمی را انجام داده یا بنیانگذاری کرده است، می‌تواند قهرمان برنامه ما باشد.
کد خبر: ۱۲۴۱۸۷۶

محمد کریمی، تهیه‌کننده برنامه ما ایرانی‌ها که قرار است به‌زودی از شبکه پنج سیما پخش شود، گفت: ما ایرانی‌ها، یک برنامه با سوژه‌های اجتماعی و ملی است و در فضای کلی آن فضیلت‌های اخلاقی منحصر به ایرانی‌هاست.
وی ادامه داد: قهرمان‌های برنامه ما الزاما افراد شاخص و چهره نیستند، اما قهرمان‌های ملی هستند. هر فردی که کار مهمی را انجام و بنیانگذاری کرده است می‌تواند قهرمان برنامه ما باشد. مثل موسس محک یا آقایی که خانه‌هایش را به صورت رایگان اجاره می‌دهد و فردی که کلیه‌اش را اهدا می‌کند.
این تهیه‌کننده همچنین درباره این‌که مهمان‌های برنامه ما باید قصه داشته باشند، گفت: مهمان‌هایی که در «ما ایرانی‌ها» حضور پیدا می‌کنند باید داستان و درام داشته باشد تا بتواند برای مخاطب کشش ایجاد کند مثل کمک به همنوع. در هر قسمت از این برنامه یک مهمان در استودیو حاضر می‌شود و در کنار آن بخش‌هایی مرتبط با مهمان نیز پخش خواهد شد.
کریمی با اشاره به سوژه‌هایی که در این برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: اغلب سوژه‌هایی که ما روی آنها متمرکز می‌شویم توسط برخی خبرگزاری‌ها به دستمان می‌رسد، چراکه برایمان مهم است سوژه حتما مستند باشد.

وی در پاسخ به این‌که برنامه ما ایرانی‌ها شباهت بسیاری به «ماه عسل» دارد نیز عنوان کرد: شباهت‌هایی به ماه عسل داریم، اما با جنبه و رویکرد مثبت. ممکن است ماه عسل نیمه خالی لیوان را می‌دید، اما هدف ما دیدن نیمه پر لیوان و نشاط آفرینی و امید است.
کریمی درباره انتخاب گیتی خامنه به عنوان مجری این برنامه تلویزیونی نیز افزود: تا این لحظه خانم گیتی خامنه را به عنوان مجری انتخاب کردیم و هنوز حضورشان قطعی نیست، اما معتقدم انتخاب وی به عنوان مجری چنین برنامه‌ای باعث می‌شود برنامه با سایر برنامه‌هایی در این سبک متفاوت باشد. در هر حال اعتماد به مجری‌های خانم در این سبک کمی سخت است و ما نیز برای رسیدن به فضای برنامه که با نگرش مثبت است، خامنه را انتخاب کردیم.
وی ادامه داد: با این که گزینه‌های دیگری مثل فرزاد حسنی و محمد سلوکی داشتیم، اما روی توانمندی خانم خامنه تردیدی نداشتیم و معتقدم قطعا دراین برنامه شخصیت متفاوتی را جدای از مجری نوستالژی و کودک خواهند داشت.
کریمی درباره استودیوی این برنامه و طراحی دکور آن نیز گفت: استودیوی برنامه در ستاد مدیریت بحران در سعادت آباد که متعلق به اورژانس هوایی است، قرار دارد، اما چند استودیوی دیگر نیز از سمت شبکه به ما پیشنهاد شده و در حال حاضر استودیویی در شهرک غزالی را در اختیارمان قرار داده‌اند که به خاطر طراحی دکور بعید می‌دانم آنجا بمانیم و ترجیح می‌دهیم به همان سوله برهان در یادگار امام برویم.
این تهیه کننده با اشاره به مراحل تصویربرداری این برنامه نیز گفت: تصویربرداری گزارش و بخش‌ها در حال انجام است، اما ضبط استودیویی‌مان به دلیل قطعی نبودن دکور هنوز شروع نشده است و به احتمال فراوان فردا ضبط استودیویی آغاز می‌شود.
به گزارش فارس، این برنامه دو شب در هفته و به مدت 47 دقیقه و در ساعت 21 و 30 دقیقه از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود. کارگردان تلویزیونی این برنامه حجت عیدی نیشابوری است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها