هر روز بین مراجعانم در کلینیک ارولوژی، آقایانی را داریم که متقاضی جراحی پروتز به منظور افزایش سایز اندام تناسلی هستند.
کد خبر: ۱۲۴۱۴۳۹

متأسفانه این تصور اشتباه از کارکرد پروتز عمدتا تحت تأثیر تبلیغات سوء شبکه‌های ماهواره‌ای برای گروه‌هایی از مخاطبان ایجاد شده است. نکته مهمی که بسیاری از متقاضیان این نوع جراحی نمی‌دانند این است که بعد از تعبیه پروتز، امکان برگشت به حالت قبل جراحی وجود ندارد و بافت اسفنجی آلت تخریب و تخلیه می‌شود. لذا لازم است فرد متقاضی جراحی، کاملا در مورد این عمل، روش‌ها و عوارض آن مطلع باشد.
جراحی پروتز، مناسب برای آقایانی است که از مشکل اختلال نعوظ رنج می‌برند و از سایر روش‌های درمانی مثل فیزیوتراپی عضلات لگن، داروهای خوراکی، داروهای تزریقی، شاک ویو و در نهایت واکیوم سودی نبرده‌اند. در واقع این روش، آخرین اقدام درمانی در اختلالات نعوظ است. نکته مهم این است که بیشتر این گونه‌ افراد دارای اختلال نعوظ، میل جنسی مطلوب و بعضا فراتر از افراد عادی داشته و به‌راحتی به ارگاسم می‌رسند. ولی به‌علت تحقق‌نیافتن نعوظ، امکان برقراری رابطه جنسی را ندارند.
لازم است توجه داشته باشید که جراحی پروتز مناسب افرادی با آسیب‌های عروقی و عصبی است. مثلا برای افراد میانسال و مسن با بیماری‌های زمینه‌ای شدید مانند دیابت و فشار خون و چاقی.
پروتزهای غیربادی (منعطف): از یک جفت میله مخصوص و قابل انعطاف تشکیل شده است که با عمل جراحی، داخل بافت مخصوص آلت قرار داده می‌شود. بیمار موقعیت آلت و میله‌ها را می‌تواند خودش تنظیم کند و با این روش آلت همیشه حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از نعوظ قبلی خود را خواهد داشت. این دسته از پروتزها قیمت مناسب‌تری دارند و نحوه کار با آن‌ خیلی آسان است. همچنین جراحی تعبیه پروتز ساده است.
پروتز بادی: این روش هزینه بیشتر، جراحی تعبیه دشوارتر، اما نتیجه ظاهری و عملکردی بهتری برای نعوظ همراه دارد. بیمار پروتز را با فشار دادن روی پمپ کوچکی که در کیسه بیضه‌ها قرار می‌گیرد باد و سفت می‌کند و بعد از رابطه نیز با فشار دادن پمپ، آلت را به حالت قبل باز می‌گرداند.
نکته مهم: تأکید می‌کنم که اختلالات نعوظ در آقایان در هر سن و شرایطی قابل اصلاح است و در صورت اثربخش‌نبودن سایر روش‌ها، می‌توانید برای تعبیه پروتز اقدام کنید. آقایانی هم که تصور می‌کنند با تعبیه پروتز می‌توانند مشکلات رابطه با همسر خود را حل کنند، بهتر است به همکاران مشاور و روان‌شناس در روابط زوجین مراجعه کنند.

دکتر سلمان اسلامی

متخصص اورولوژی کلیه و مجاری ادرار

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها