jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۴۱۹ ۱۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

امروز دقیقا یک ماه از انتشار آلبوم «افسانه چشم‌هایت» علیرضا قربانی و همایون شجریان می‌گذرد و خلاف آن که انتظار می‌رفت مورد اقبال قرار بگیرد و دست کم هواداران دو آتشه این دو خواننده محبوب از آن لذت ببرند، این‌طور نشد و در عوض انتقادها به آن همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین نقد، علیرضا سپهوند درباره آن نوشته: «در مجموع آلبوم «افسانه چشم‌هایت» اثری متوسط است که در آن سطحی که به مخاطبان مژده شنیدن اثری کم‌نظیر و آنچنانی داده شده بود را برآورده نمی‌کند. در این شکی نیست که هر مخاطبی که هر دو خواننده توانمند ایرانی را می‌شناسد انتظار کاری مشترک در سطحی بسیار بالا را دارد اما نشد! متاسفانه با وجود اشعار بسیار خوب لیکن بهره خوبی از آنها گرفته نشد و آهنگساز نتوانسته بود در حد و اندازه کلام آهنگسازی کند و بیشتر روی توانایی و تکنیک و اوج‌خوانی دو خواننده مانور داده است».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر