jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۰۴۶   ۱۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بحث فعالیت تورهای غیرمجاز و بدون مجوز همواره مورد انتقاد فعالان و دلسوزان عرصه گردشگری بوده. اما گویا قرار است بساط این تورها جمع شود،​ خبری که ما آن را به نقل از سیدجواد موسوی، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری بیان می کنیم که گفته: به‌زودی ثبت تورهای گردشگری در سامانه ta.mcth.ir محقق می‌شود.

سید جواد موسوی می افزاید با توجه به ضرورت سامان‌دهی انواع تورهای داخلی و خارجی، جلوگیری از برگزاری تور توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و سایت‌های غیرمجاز و نیز به‌منظور حمایت از دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند (ب) تورگردانی، «سامانه ثبت گشت» در بستر سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری به‌زودی به نشانی ta.mcth.ir رونمایی می‌شود.
وی می گوید: بر این اساس تمامی دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری ملزم به ثبت تور به مقاصد داخلی و خارجی در این سامانه هستند. موسوی تصریح می کند: پس از اعلام تاریخ راه‌اندازی سامانه، اجرا و ابلاغ آن اجازه اجرای هر گونه گشت خارج از این سامانه امکان‌پذیر نخواهد بود. سامانه
ta.mcth.ir علاوه بر قابلیت صدور مجوز بند (ب) و نیز امکاناتی از جمله تمدید کارت و صدور کارت المثنی راهنمایان گردشگری، قابلیت ثبت تورهای گردشگری را نیز خواهد داشت.
در سال های اخیر پدیده راه‌اندازی تورهای غیرمجاز گردشگری توسط افراد سودجو و بدون صلاحیت گسترش یافته و در برخی موارد موجب مشکلات و مسائل بسیاری برای گردشگران شده و این صنعت ارز آور را تحت الشعاع خود قرار داده است. آسیب به طبیعت هم از دیگر پیامدهای تلخ برخی از این تورهاست که مجری برنامه های رنگ پاشی در طبیعت هستند./ جام جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها