jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۰۴۶   ۱۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بحث فعالیت تورهای غیرمجاز و بدون مجوز همواره مورد انتقاد فعالان و دلسوزان عرصه گردشگری بوده. اما گویا قرار است بساط این تورها جمع شود،​ خبری که ما آن را به نقل از سیدجواد موسوی، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری بیان می کنیم که گفته: به‌زودی ثبت تورهای گردشگری در سامانه ta.mcth.ir محقق می‌شود.

سید جواد موسوی می افزاید با توجه به ضرورت سامان‌دهی انواع تورهای داخلی و خارجی، جلوگیری از برگزاری تور توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و سایت‌های غیرمجاز و نیز به‌منظور حمایت از دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند (ب) تورگردانی، «سامانه ثبت گشت» در بستر سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری به‌زودی به نشانی ta.mcth.ir رونمایی می‌شود.
وی می گوید: بر این اساس تمامی دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری ملزم به ثبت تور به مقاصد داخلی و خارجی در این سامانه هستند. موسوی تصریح می کند: پس از اعلام تاریخ راه‌اندازی سامانه، اجرا و ابلاغ آن اجازه اجرای هر گونه گشت خارج از این سامانه امکان‌پذیر نخواهد بود. سامانه
ta.mcth.ir علاوه بر قابلیت صدور مجوز بند (ب) و نیز امکاناتی از جمله تمدید کارت و صدور کارت المثنی راهنمایان گردشگری، قابلیت ثبت تورهای گردشگری را نیز خواهد داشت.
در سال های اخیر پدیده راه‌اندازی تورهای غیرمجاز گردشگری توسط افراد سودجو و بدون صلاحیت گسترش یافته و در برخی موارد موجب مشکلات و مسائل بسیاری برای گردشگران شده و این صنعت ارز آور را تحت الشعاع خود قرار داده است. آسیب به طبیعت هم از دیگر پیامدهای تلخ برخی از این تورهاست که مجری برنامه های رنگ پاشی در طبیعت هستند./ جام جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها