jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۶۴۸ ۱۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مسجد جامع اصفهان یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی این شهر و یکی از کهن‌ترین مساجد ایران است که قدمتش به قرن دوم هجری می‌رسد. این مسجد زیبا با بیش از 22هزار متر مربع وسعت در سال 1391 به‌عنوان اولین مسجد جهان اسلام در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

طبیعی است بنایی آجری با چنین قدمتی در طول قرن‌ها بارها دچار تخریب بشود و محتاج مرمت تا همچنان استوار، زیبایی‌اش را به رخ بکشاند. مثل همین سال‌های اخیر که سخت نیازمند مرمت شده و حالا مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان از آغاز مرمت تزئینات ایوان شرقی آن خبر می‌دهد که متعلق به دوران ایلخانی است و بیشتر به صورت تزئینات گچبری روی آجر و خشت است.
فریدون ا...یاری می‌گوید با تمهیدات به عمل آمده با نصب حفاظ و شیشه سکوریت آسیب‌های انسانی این ایوان به حداقل رسیده و اکنون کار مرمت تزئینات آن
به مدت دو ماه و با هزینه‌ای بالغ بر 200میلیون ریال آغاز شده است./ جام‌جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر