jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۴۶۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

شخص فقیری که از طریق کارگری و با تلاش و زحمت زیاد امرار معاش می‌کرد، روزی پس از پایان کار روزانه، در راه بازگشت به منزل دو عدد نان بربری ابتیاع کرد و پس از آن‌که به منزل رسید و دست‌ و صورتش را شست و لباس‌های بیرونش را عوض کرد و لباس و شلوار راحتی پوشید، همسرش را صدا کرد و گفت: عیال، حال که نان تازه گرفته‌ام، یک‌مقدار پنیر بیاور تا بخوریم.

وی افزود: خوب است بدانی محققان بر این باورند که پنیر دارای مواد مغذی فراوان از جمله پروتئین، ویتامین به‌خصوص ویتامین آ، ویتامین ب۲، ویتامین ب۱۲ و ویتامین کا۲، فسفر، روی، سدیم، کلسیم، فیبر و آهن است. همچنین دارای چربی‌های ترانس‌دار از جمله واکسسین اسید و لینولیک کانجاکتد است و علاوه بر آن‌که به تقویت استخوان‌ها و ساختن ماهیچه‌ها کمک می‌کند، برای سلامت قلب، سلامت دندان‌ها و فشار خون نیز مفید است.
همسر شخص فقیر گفت: دو روز است پنیرمان تمام شده است. شخص فقیر نگاهی به همسر خود کرد و گفت: اتفاقا پنیر چیز خوبی نیست. پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که پنیر به‌ویژه انواع سخت آن کالری و نمک بالایی دارد و می‌تواند موجب افزایش وزن و بالا رفتن فشار خون شود. همچنین بیشتر انواع پنیر دارای چربی‌های اشباع هستند که موجب بروز اضافه وزن می‌شود و نیز به‌واسطه داشتن چربی‌های اشباع و کلسترول می‌تواند سبب بروز بیماری‌های قلبی و دیابت نیز بشود. وی افزود: همچنین پنیر ماده‌ای حساسیت‌زاست و در کسانی که دارای زمینه حساسیت هستند موجب سوءهاضمه، مشکلات پوستی و تنفسی و میگرن می‌شود و خاموش شد.
همسر مرد فقیر گفت: از میان نتایج تحقیقات محققان و نتایج پژوهش‌های پژوهشگران، کدام‌یک را باید سرلوحه اعمال خود قرار دهیم؟ مرد فقیر که عصبانی شده بود از جا برخاست و نخست همسرش را و سپس خودش را کتک زد و گفت: تا اطلاع ثانوی به نتایج پژوهش‌های پژوهشگران اعتماد می‌کنیم و بار دیگر خاموش شد.

امید مهدی‌نژاد

طنزنویس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر