jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۳۷۰ ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مراسم روز ملی صادرات دیروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این مراسم، از حدود ۵۰ صادرکننده نمونه کشوری تجلیل شد.

بر اساس تقویم رسمی، روز ملی صادرات ۲۹ مهر تعیین‌شده، اما امسال این مراسم با تأخیر حدودا ۴۰ روزه و در روز ۱۱ آذر برگزار شد.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم روز ملی صادرات بیان کرد: همسایگان مهم‌ترین هدف صادراتی ما هستند و اگر درصد کمی از این بازار را به خود اختصاص دهیم دارای حجم بالای صادرات خواهیم شد. معاون اول رئیس‌جمهور افزود: صادرات ما به کشور افغانستان از صادرات به کل اتحادیه اروپا بیشتر است. ما به عراق، ترکیه و روسیه صادرات انجام می‌دهیم، بنابراین باید رابطه با این کشورها وسیع شود. وی با اشاره به اتحادیه اوراسیا گفت: کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به ما تخفیف تعرفه‌ای داده و ما هم تعداد کمتری به آنها تخفیف تعرفه‌ای داده‌ایم که این موضوع باید در تعادل قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر