jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۳۷۰ ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مراسم روز ملی صادرات دیروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این مراسم، از حدود ۵۰ صادرکننده نمونه کشوری تجلیل شد.

بر اساس تقویم رسمی، روز ملی صادرات ۲۹ مهر تعیین‌شده، اما امسال این مراسم با تأخیر حدودا ۴۰ روزه و در روز ۱۱ آذر برگزار شد.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم روز ملی صادرات بیان کرد: همسایگان مهم‌ترین هدف صادراتی ما هستند و اگر درصد کمی از این بازار را به خود اختصاص دهیم دارای حجم بالای صادرات خواهیم شد. معاون اول رئیس‌جمهور افزود: صادرات ما به کشور افغانستان از صادرات به کل اتحادیه اروپا بیشتر است. ما به عراق، ترکیه و روسیه صادرات انجام می‌دهیم، بنابراین باید رابطه با این کشورها وسیع شود. وی با اشاره به اتحادیه اوراسیا گفت: کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به ما تخفیف تعرفه‌ای داده و ما هم تعداد کمتری به آنها تخفیف تعرفه‌ای داده‌ایم که این موضوع باید در تعادل قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر