jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۸۸۳۴ ۰۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

متهم سابقه‌دار که بعد از قتل پسر 17 ساله گوشی او را دزدیده بود، در تحقیقات قضایی مدعی شد تا قبل از دستگیری فکر می‌کرده طعمه‌اش را از ناحیه دست زخمی کرده است.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، وحید 28 ساله ـ‌ که معتاد به شیشه و دزدی سابقه‌دار است ـ متهم است شامگاه 13 آبان امسال پسر 17 ساله‌ای به نام ابوالفضل یوسفی را در 20 متری ماهان شهرک شریعتی خانی‌آباد با ضربه چاقویی که به قلبش زده بود به قتل رسانده و گوشی تلفن‌همراه سامسونگ او را دزدیده و با همدست فراری‌اش گریخته است. آنها با دستور مرادی، بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران، تحت تعقیب بودند تا این‌که معلوم شد سیمکارت سرقتی مقتول در اختیار دختر جوانی که ساکن اسلامشهر است قرار دارد. با احضار دختر جوان مشخص شد پسر مورد علاقه‌اش به نام وحید این گوشی را به او داده است.
در ادامه وحید و همدستش محمدرضا همان شب در اسلامشهر بازداشت شدند. وحید مدعی شد که هدفش فقط سرقت گوشی بوده و نمی‌خواسته آن نوجوان را با چاقو به قتل برساند.
فکر نمی‌کردم بمیرد!
وحید 28 ساله حالا به خاطر جنایتی که انجام داده می‌داند به آخر خط رسیده و مجازاتش چیزی جز قصاص نیست.
معتادی؟
از 14 سالگی مصرف مواد را شروع کردم. الان هم شیشه می‌کشم و برای تهیه پول خرید شیشه سرقت کردم، البته پیش‌از این خانواده‌ام هزینه موادم را می‌دادند.
سابقه داری؟
بله. به خاطر سرقت لوازم داخل خودرو، زورگیری و نگهداری 16 گرم شیشه هفت سال زندان بودم و اوایل سال 97 آزاد شدم.
از شب جنایت بگو.
آن شب پسر 17 ساله را اتفاقی تعقیب کردم، با چاقویی که سال گذشته در زنجان 25 هزارتومان خریده بودم او را از ناحیه دست زخمی کردم که گوشی را بدزدم.
بعد چه شد؟
فرار کردیم و آن شب گوشی را به رهگذری 350 هزار تومان فروختیم و میان هم تقسیم کرده و سیمکارت را به دختر مورد علاقه‌ام هدیه دادم.
حرف آخر؟
پشیمانم و نمی‌خواستم او بمیرد و فقط قصد سرقت گوشی را داشتم. تا قبل از این‌که دستگیر شوم فکر می‌کردم او را زخمی کردم. این اولین سرقتم بعد از آزادی بود که به خاطرش مرتکب قتل شدم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر