jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۸۸۳۱ ۰۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مرد جوان که به عنوان مسافرکش طعمه‌های خود را به دام می‌انداخت، به اتهام آزار و اذیت دو زن در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. متهم با رای دادگاه به شلاق و تبعید محکوم شد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، شانزدهم دی ماه سال قبل زن جوانی به نام ساناز با مراجعه به پلیس ورامین از یک راننده پراید به اتهام آزار و اذیت شکایت کرد. ساناز در طرح شکایت خود به پلیس گفت: ساعت 8 شب بود که می‌خواستم ماشین بگیرم. یک خودروی پراید جلوی پایم ایستاد و من مسیرم را گفتم و سوارم کرد. کمی که در مسیر حرکت کرد. ناگهان وارد مسیر انحرافی شد و زمانی که به او اعتراض کردم، چاقو کشید و تهدیدم کرد اگر صدایم دربیاید روی صورتم را با چاقو خط می‌اندازد. بعد به جای خلوتی رفت و من را مورد آزار و اذیت قرار داد.
حدود یک هفته‌ای از طرح شکایت ساناز می‌گذشت و ماموران در پی یافتن ردی از مسافرکش قلابی بودند که زن جوانی دیگر شکایتی مشابه مطرح کرد و گفت: ساعت حدود 8 شب سوار یک خودروی پراید شدم. روی صندلی عقب نشسته بودم. راننده به بهانه این‌که شیشه کنار راننده را بالا دهد به سمت پنجره کمک راننده خم شد، اما یکدفعه صندلی جلو را روی پایم خواباند و مانع حرکت من شد. شروع به داد و فریاد کردم اما با چاقو تهدیدم کرد و بعد هم از مسیر منحرف شد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد.
با توجه به این‌که محل وقوع هر دو جنایت به هم نزدیک بود، ماموران اقدام به بررسی دوربین‌های مدار بسته محل کردند. شاکیان بعد از مشاهده تصاویر ضبط‌شده دوربین‌ها، خودروی متهم را شناسایی کردند و با توجه به اطلاعات خودرو، متهم دستگیر شد و اتهام خود را انکار کرد و گفت: هر دو زن جوان با تمایل خودشان سوار ماشین من شدند و من آنها را آزار و اذیت نکردم.
پرونده برای رسیدگی مستقیم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و روز گذشته متهم و شاکیان پرونده در شعبه یازدهم حاضر شدند.
متهم در دفاع از خود گفت: اتهام آدم‌ربایی و آزار و اذیت را قبول ندارم. ساناز با تمایل خود سوار ماشینم شد و با هم صحبت کردیم و در خیابان دور زدیم. من به او پیشنهاد دوستی دادم و او گفت مشکل مالی دارم و اگر به من کمک کنی با تو دوست می‌شوم. من هم قبول نکردم و او برای انتقام، علیه من شکایت کرد. شاکی دیگر را هم نمی‌شناسم. من مسافرکش بودم و شاید به عنوان مسافر سوار ماشینم شده باشد.
دادگاه با توجه به محتویات پرونده، متهم را به تحمل 99 ضربه شلاق و دو سال تبعید به مناطق دورافتاده مرزی محکوم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر