jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۳۸۳۸۱ ۰۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۳:۵۰

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: حافظان امنیت کشور به معترضان بنزین کاری نداشتند، بلکه علیه متعرضان به جان و امنیت مردم وارد شدند.

حافظان امنیت علیه متعرضان به‌جان مردم وارد شدند، نه علیه معترضان گرانی بنزین

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به وقایع اخیر پس از سهمیه‌ بندی بنزین اظهار داشت: ملت بزرگ ایران بار دیگر هفته گذشته جلوه نقش بر آب شدن توطئه‌های دشمنان را دیدند.

وی تأکید کرد: خود دشمنان می‌گویند که سه سال برنامه‌ریزی کرده بودند و آدم‌هایشان را در خارج و داخل آموزش داده بودند و قارون منطقه، گاو شیرده ترامپ، عربستان سعودی پول هایش را در این این آشوب ها خرج کرد و رسانه در اختیارشان قرار داد و هرکاری توانستند کردند، اما خدا همه توطئه‌هایشان را خنثی کرد.

خطیب جمعه تهران افزود: معنای این این اتفاق این است که ملت ایران با خداست و دست خدا با این ملت است و این تجربه شیرین را داشته باشیم که رهبر این ملت با سرفرازی بیاید و بگوید با یاری خداوند دشمن را در عرصه سیاسی و نظامی عقب زدیم و این جلوه‌ای از عنایت خدا است. خدا باور بشویم و بدانیم اگر خدایی عمل کردیم خدا هم باما است.

امام جمعه موقت تهران با گرامیداشت یاد همه شهیدان و به ویژه شهیدان امنیت که در هفته گذشته به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: به بازماندگان ایشان تبریک و تسلیت میگم گویند و با آنها عرض می کنم که افتخار کنید که نور شهادت در خانواده شما درخشید و این شهیدان شما مایه عزت اسلام و تشیع هستند تند و فردای قیامت هم شهیدانتان و هم شما در پیشگاه خداوند سربلند و عزیز هستید.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به در پیش رو بودن چهلمین سالگرد هفته بسیج، گفت: بسیج دو مدال دارد که این دو مدال افتخار ابدی‌شان است. اول اینکه امام فرمود بسیج لشکر مخلص خداست و دوم این که مقام معظم رهبری فرمودند بسیجیان گلهای سرسبد انقلاب هستند. این تعالی و پیشانی بسیج تا ابد مایه افتخار است.

وی همچنین ضمن گرامیداشت هفته نیروی دریایی که به تعبیر رهبر انقلاب نیروی راهبردی نظام اسلامی است، تصریح کرد: همه نیروهای مسلح عزیز هستند و در قلب ملت جا دارند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه حوادث اخیر در پی گران شدن قیمت بنزین بوده و من نمی خواهم حرف تکراری بزنم، اظهار داشت: در این مورد چهار نکته قابل تأمل کردن است. نکته اول اینکه این تصمیم تصمیم سران قوا بود و با خوش بینی که مقام معظم رهبری به سران قوا دارند تصمیمشان را تایید کردند و بینی و بین الله این تصمیم بسیار داهیانه بود و اگر این اقدام و موضع مقام معظم رهبری نبود تردید نکنید که حوادث سخت تری پیش روی این ملت قرار می‌گرفت.

بپذیریم می‌شد در این عرصه بهتر عمل کرد

آیت الله خاتمی ادامه داد: مطلب دوم این است که بپذیریم می‌شد در این عرصه بهتر عمل کرد. انصاف این است که آدم حقیقت را بپذیرد. می‌شد مسئولان محترم مردم را اقناع کنند چون مردم ما مردمی فهمیده هستند هستند و واقعیت و حقیقت را قبول می‌کنند. من نمی‌گویم که زمانش را اعلام می‌کردند ولی میزگرد تلویزیونی می‌گذاشتند تا کارشناسان بیایند و ضرورت این کار را بیان کنند. الان هم معتقدم که این یک ضرورت است و مسئولین باید از روشنگری در این عرصه غافل نشوند.

وی با بیان این که دولت به وعده هایی که که خودشان دادند عمل کنند و نگذارند بر قیمت کالاها افزوده شود، تصریح کرد: هم نظارت داشته باشند و هم با متخلفان برخورد قاطع کنند. مردم به اندازه کافی رنج و فشار گرانی را دارند و مسئولین برای رضای خدا کار می کنند که بر این رنج افزوده نشود.

هیچکس با اعتراض مخالف نیست

امام جمعه موقت تهران افزود: اصل ۲۷ قانون اساسی می‌گوید که برگزاری تجمعات و راهپیمایی ها بدون حمل سلاح به شرط آنکه مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است بنابراین هیچکس با اعتراض مخالف و با معترضین برخورد نکرده است است به شرط اینکه طبق قانون اساسی عمل شود و کسی با اعتراض مخالفتی ندارد.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر این که مثل آفتاب روشن است که اشرار سوار بر موج اعتراض شدند و این حق مردم را زیر پا گذاشتند، تصریح کرد: این اشرار امنیت مردم مرا سلب کردند و هزاران میلیارد تومان به این ملت خسارت زدند و این حق مردم نیست.

وی با اشاره به دو جلوه برجسته در شرارت اخیر اشرار،‌گفت: جلوه اول انتقامی است که از اسلام گرفت رفتند و آمدند قرآن‌ها و مفاتیح و همه کتاب‌هایی که یاد خدا را دارد جمع کردند و به آتش کشیدند. زدن به مسجد حمله کردند حوزه علمیه حمله کردند و به کتابخانه 13 هزار جلد کتابی حمله کردند و کتاب‌هایشان را سوزاندند و این چیزی جز ضدیت با اسلام است؟

غارت فروشگاه درمانگاه‌ها، حمله به آمبولانس و تخریب بانک‌ انتقام از مردم است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضدیت با مردم به عنوان نکته دوم در شرارت اشرار بیان داشت: غارت کردن فروشگاه ها، مراکز بهداشتی و درمانگاه‌ها و حمله به مصلی و آمبولانس و تخریب بانک‌ها انتقام از مردمی است که پای انقلاب ایستاده‌اند و به کوری چشم دشمنان همچنان ایستاده اند.

آیت الله خاتمی وی با بیان اینکه که سازماندهی این آشوب‌ها بر همگان روشن است، گفت: است به اعتراض خودشان در راس شرارت آمریکا بود و متاسفانه فرانسه و آلمان هم همکاری کردند. در این شرارت‌ها خیلی میدان‌داری کردند و امیدوارم که آنهایی که تا امروز به این ها خوشبین بودند دیگر تجدید نظر کنند.

وی با بیان اینکه کلید واژه دشمنان ملت حمایت از مردم ایران و آزادی مردم بود و مردم از نگاه این ها یعنی آدم کش‌ها و دزدها و غارتگران اموال مردم، خاطرنشان کرد: عوامل و ایادی حقیر این ماجرا یکی رژیم سیاه عربستان سعودی و خائنان حرمین شریفین است است سهم و هم رسانه شان را در اختیار آشوبگران قرار دادند و هم گفتند که ما آشوب را به ایران کشاندیم. من از همین تریبون به مردم عربستان می گویم که تا کی می‌خواهید ذلیل باشید و تا کی می‌خواهید یک قرن نوکران آمریکا و اسرائیل بر شما مسلط باشند. به پا خیزید و آنها را از قدرت به زیر بکشید.

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به اینکه منافقین پست آدمکش که ۱۷ هزار نفر را که ترور کرده‌اند، و این داعش های وطنی در این ماجرا وارد شدند، گفت: همچنین عناصر پست و خوار سلطنت پهلوی آنهایی که به شدت منفور این ملت هستند و هیچ جایگاهی ندارند از کسانی بودند که وارد این عرصه شدند.

برخی به‌جای اینکه به اشرار بتازند به حافظان امنیت تاختند

آیت‌الله خاتمی ضمن تشکر از حافظان امنیت کشور، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، بسیج قهرمان، نیروی انتظامی دیگر کسانی که در مقابل اشرار ایستادند، گفت: بحمدالله در این عرصه تمام سلیقه‌های داخل نظام همراه بودند و می گفتند باید مقابل این اشرار بایستیم ولی تعداد اندکی که بعضاً در فتنه ۷۸ و ۸۸ هم معرکه گردان بودند جای شهید و جلاد را عوض کردند و به جای اینکه به اشرار بتازند به حافظان امنیت تاختند و گفتند پاسخ معترضان به گران شدن بنزین را باخشونت دادند. چرا حقیقت را تحریف می کنید؟ حافظان امنیت کشور به معترضان بنزین کاری نداشتند بلکه علیه متعرضان به جان و امنیت مردم وارد شدند. این تشکرتان است؟ با این ادبیاتتان خجالت بکشید.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که این بیانیه را امضا کردند جنایاتی چون جنایت آشوبگران را دارند گفت: از شعارهای خوب مردم که در این راهپیمایی ها شنیده شد « مرگ بر آشوبگر» بود.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه های خود خطاب به جهانیان تصریح کرد: دنیا بداند که این مردم از امامشان آموختند که حفظ نظام از اوجب واجبات است است و این مردم تا آخرین نفس و قطره خونشان پای این نظام ایستاده‌اند.

آیت الله خاتمی خطاب به مردم گفت: آفرین بر شما. ما شما قلب امام زمان آن را شاد کردید و باز هم ایستادید و از اسلام و قرآندفاع کردید و چه راهپیمایی های باشکوهی برپا شد. انشاالله با همین شکوه طی هفته آینده در استان های باقیمانده برپا خواهد شد و زبان است تشکر از شما خوب آن عاجز است.

اشرار را شناسایی کنید

وی خطاب به مردم ادامه داد: یک انتظار هم از شما خوبان هست و آن اینکه اشرار را شناسایی کنید. آنهایی که فروشگاه ها و بیمارستان ها و درمانگاه ها و بانک ها را آتش زدند داعش هستند. کسانی که امنیت و سربلندی نظام اسلامی و کشور را می خواهند که شما می خواهید، این اشرار را بدون کمترین دلسوزی به مسئولین معرفی کنید.

اشرار را خانه به‌خانه تعقیب و به مسئولین معرفی کنید

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در اول انقلاب که غائله منافقین به دست خود مردم جمع شد، تصریح کرد: گاهی پدر، پسرش را که منافق بود معرفی می‌کرد و من معتقدم با توجه به این توطئه گسترده که این‌ها داشتند، باید خانه به خانه تعقیب شان کرد و آنها را به مسئولین معرفی کرد.

آیت‌الله خاتمی خطاب به دستگاه قضایی اظهار داشت: خسته نباشید و از اقداماتان علیه مفسدان اقتصادی صمیمانه تشکر می کنیم اما در این رابطه هم دو مطلب قابل ذکر است. مطلب اول اینکه مسئولان قضایی بدانند که سردسته این باندها و با لیدرهای شرارت‌ها و آنها که آدم کشتند و غارت کردند و ایجاد رعب و وحشت کردند، باغی و محارب هستند و باید به اشد مجازات برسند.

وی افزود: در مورد سیاهی لشکرهای اینها هم به دستگاه قضایی می‌گویم به گونه‌ای قاطع عمل کنید که برای ابد پشیمان شوند و دیگر هوس ورود به این شرارت‌ها را نکنند و دیگرانی هم که هم فکرشان هستنداز این ماجرا عبرت بگیرند.

امام جمعه موقت تهران قطع اینترنت و شبکه‌های خارجی را از تدبیر های ستودنی در وقایع اخیر نام برد و بیان داشت: اگر مسئولان می‌خواهند بدانند چقدر اقدام شان موثر بوده، ببینند دشمنان چقدر از قطع اینترنت ناراحت هستند و این یعنی شما لانه زنبور را پیدا کرده‌اید.

هر چه زودتر اینترنت بومی و ملی را راه بیندازید

وی در عین حال تاکید کرد: اما برای بعد از این چند نکته وجود دارد. اول اینکه پیام رسان های داخلی را تقویت کنیم تا نیاز مردم به اینترنت تامین شود. همچنین هر چه زودتر اینترنت بومی و ملی را راه بیندازید و در رابطه با شبکه‌های خارجی هم اگر بنای بر باز کردنش را دارید، کاملاً باز نکنید.

امام جمعه موقت تهران با خطاب قرار دادن مسئولانه وزارت ارتباطات اظهار داشت: حالا که دیدید می‌آمدند و به مردم اغتشاش و جنایت را یاد می دادند، اگر در این عرصه کوتاهی کنید در پیشگاه مردم و خدای مردم جوابی نخواهید داشت.

آیت الله خاتمی با اشاره به دیدار چند ساعته تولیدکنندگان کارآفرینان و فعالان اقتصادی با رهبر انقلاب اظهار داشت: این دیدار از جلسات دیدنی است. فعالان اقتصادی گفتند مشکل ما عمدتاً خارجی نیست بلکه داخلی است. اگر مشکلات داخلی برطرف شود تولیدکنندگان توان شکوفایی اقتصاد را دارند. مقام معظم رهبری هم فرمودند که با شناختی که از دشمن دارم تحریم‌های دشمنان به این زودی‌ها برداشته نمی‌شود شود و راه حل تنها تکیه به توان داخلی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر