jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۲۳۷۵۶۴ ۲۶ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۹

رئیس سازمان صداوسیما گفت: رسانه ملی متعلق به مردم و بسیج یعنی خالصانه‌ترین شکل برخاسته از متن مردم است.

رسانه ملی متعلق به مردم و بسیج خالصانه‌ترین شکل برخاسته از متن مردم است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با آغاز هفته بسیج، دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی در دیدار با سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار آزادی معاون فرهنگی بسیج و جمعی از مسئولان این سازمان اهمیت بسیح را در جامعه فوق العاده دانست و گفت: در هر برهه از زمان، حضور و تأثیر این نهاد مردمی در جامعه حس می‌شود و در بزنگاه‌های تاریخی، و رویداد‌ها و حوادث مهم بسیج حضور فعالی داشته است و همچنان به عنوان مؤثرترین تشکل از آن یاد می‌شود.

وی با اشاره به ساختار مردمی‌بسیج تأکید کرد: راز ماندگاری و بقای بسیج در مردمی‌بودن آن است و درواقع این نهاد از دل مردم متولد شده، با آن‌ها عجین شده و در کنار آن‌ها حضور دارد و همچنان در کنار مردم خواهد ماند.

دکتر علی عسکری بسیج را انقلابی‌ترین ساختار مردمی خواند و گفت: در هیچ نقطه از دنیا چنین ساختاری با این گستردگی و تنوع مشاهده نمی‌شود و این از برکات بسیج است که در هر شهر و روستایی نشانی از آن دیده می‌شود.

رئیس رسانه ملی افزود: در فضایی که دشمن غرب‌زدگی و وادادگی را تزریق می‌کند، بسیج موجب امیدواری و قوت قلب است و این شبکه عظیم مردمی می‌تواند پرچم تفکر انقلابی را برافراشته نگه دارد.

وی با اشاره به گام‌های استوار بسیج در فضای گام دوم انقلاب متذکر شد: با ورود به گام دوم انقلاب بسیج باید با رویکرد فرهنگی بیشتر و هوشمندانه‌تر ظاهر شود تا خالص‌ترین تأثیرات را در جامعه بگذارد و با سرعت بیشتر در مسیر اجرای گام دوم انقلاب پیش رود.

علی عسکری ادامه داد: این تأثیرگذاری وامدار مطالعات عمیق اجتماعی و تحقیقات عظیم فرهنگی است که اکنون در فضای مجازی هم نمود پیدا کرده است و در قاب‌های مختلف شبکه‌های مجازی هم دیده می‌شود.

به گفته رئیس رسانه ملی، بسیج با اتکا بر این گستردگی باید برای تأثیرات بیشتر اجتماعی آماده باشد و از این ظرفیت عظیم استفاده حداکثری کند.

دکتر علی عسکری به هم‌افزایی رسانه ملی با سازمان بسیج در عرصه‌های مختلف تأکید و تصریح کرد: صداوسیما در کنار بسیج، همراه و حامی آن است و این برای ما یک افتخار بزرگ است که اعلام کنیم همه عوامل صدا وسیما بسیجی‌اند و با فرهنگ انقلابی پیش می‌روند. همچون همه بسیجیان برخاسته از مردم، دغدغه مردم و مشکلات آن‌ها را دارند.

رئیس رسانه ملی با تأکید بر گسترش فرهنگ انقلابی و هویت ملی در صداوسیما بیان کرد: رسانه ملی در مسیر گسترش تولید علم و تولیدات فرهنگی و هنری حامی‌بسیج است و آماده هر نوع همکاری در این مسیر با نهاد مردمی و انقلابی است.

علی عسکری با استقبال از حضور برنامه‌ سازان نخبه بسیجی در رسانه ملی متذکر شد: حضور نویسندگان و برنامه‌سازان شایسته بسیجی در رسانه ملی موجب اعتبار این رسانه است و کشف این نیرو‌های خلاق انقلابی که در این فضا نخبه‌اند ارزش چندبرابری برای رسانه ملی فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به فراهم بودن فضای همکاری و تعامل میان برنامه‌ سازان بسیج با رسانه ملی گفت: صداوسیما در پی گوهریابی است و حضور پررنگ بسیج در جشنواره‌های پویانمایی و مستند بهترین مسیر برای کشف این نیروهاست تا در آینده شاهد برنامه‌های بیشتر موج آفرین از بسیج باشیم.

در ادامه سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شعار محوری چهلمین سالگرد تأسیس بسیج به برنامه‌های بسیج در مسیر گام دوم انقلاب، اشاره کرد و متذکر شد: بسیج در فصل جدیدی از گستردگی فرهنگی با حفظ اهداف و بر اساس منظومه فکری امام (ره) در فضای تولیدات رادیویی و تلویزیونی گام خواهد برداشت و در این میان ازهمکاری‌های بی دریغ و همیشگی رسانه ملی بهره خواهد برد.

وی افزود: شعار محوری امسال چهل سال خدمت، جهاد و شهادت است که با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در تحقق این شعار خواهیم کوشید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: گستردگی بسیج و حضورش در عرصه‌های مختلف بی‌ همتاست و هیچ نهاد مردمی‌ چنین قدرتی در فضای سیاسی و فرهنگی ندارد.

سردار سلیمانی با اشاره به فضای رقابتی فرهنگی که با رسانه‌های مختلف احاطه شده است، گفت: در نگاه جدید رویکرد خود را از نگاه سازمانی به نهادی تغییر دادیم تا در خدمت مردم و انقلاب اسلامی‌ باشیم.

رئیس بسیج مستضعفین بیان کرد: هدف ما در این عرصه به فعلیت رساندن ظرفیت‌های فرهنگی بسیج و شناسایی نیرو‌های خلاق و نخبه در این عرصه است.

در پایان این دیدار معاونان سازمان بسیج مستضعفین نظرات خود را درباره همکاری‌های رسانه‌ای با رسانه ملی بیان کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر