jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۳۶۱۷۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۵:۱۲

مرجع شیعیان عراق درباره سوء استفاده برخی طرف‌های داخلی و خارجی از ناآرامی‌های این کشور هشدار داد.

هشدار مرجعیت عراق درباره سوء استفاده از ناآرامی‌ها

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌ الله علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق، در خطبه‌های نماز جمعه -که از سوی نماینده او قرائت می‌شد- درباره سوء استفاده برخی طرف‌های داخلی و خارجی از ناآرامی‌های این کشور هشدار داد.

عبدالمهدی الکربلائی، نماینده مرجعیت عالی شیعیان عراق، بار دیگر با تاکید بر بر لزوم مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات، گفت اعتراضات مردمی خواستارِ اصلاح، ادامه دارد و مردم عراق شجاعت، ایثار، صبر، پایمردی و همبستگی بسیاری از خود نشان دادند.

او از مقامات این کشور خواست در چارچوب اجابت مطالبات شهروندان، به سرعت به فساد، سهمیه‌بندی و نبود عدالت اجتماعی پایان دهد.

نماینده مرجعیت عالی شیعیان عراق در ادامه اعلام کرد نیروهای امنیتی عراق باید از هرگونه خشونت در برخورد با معترضان اجتناب کنند.

الکربلائی افزود: «بیشتر کسانی که در اعتراضات مشارکت دارند، مسالمت‌آمیز بودن آن را رعایت می‌کنند و از هرگونه تعرض به نیرو‌های امنیتی و نهاد‌های دولتی و املاک شخصی اجتناب می‌کنند. گروه اندکی که این کار را انجام می‌دهند، باید جلوی آنان گرفته شود».

او هشدار داد برخی طرف‌های داخلی و خارجی امروز قصد دارند از ناآرامی‌ های عراق سوء استفاده کنند، به همین دلیل معترضان باید نسبت به سوء استفاده این طرف‌ها هوشیار باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر