jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۴۱۵۳   ۳۰ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد نیروهای سوریه دموکراتیک به طور کامل از شهر راس‌العین عقب‌نشینی کردند و نظامیان ترکیه و مزدوران‌شان این شهر را به اشغال خود درآوردند. به گزارش این خبرگزاری، حمله متجاوزان ترکیه به شهر راس‌العین به تخریب تعداد زیادی از منازل و تاسیسات حیاتی و آواره شدن شماری از ساکنان آن منجر شد.

در همین خصوص کینو گابریل، سخنگوی نیروهای کرد سوریه در بیانیه‌ای گفت: «ما در این شهر [رأس‌العین] دیگر نظامی نداریم.» وزارت دفاع ترکیه نیز در موضعی گفت یک کاروان شامل ۵۵ وسیله نقلیه وارد راس‌العین شد و یک کاروان ۸۶ خودرویی از این شهر خارج شد و به سمت منطقه تل تمر رفت.
قبل از این منابعی در مخالفان مسلح سوریه از خروج کاروان نظامیان یگان‌های مدافع خلق کرد که ساختار نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک را تشکیل می‌دهند، خبر دادند. گفته می‌شود این کاروان به سمت شهر حسکه رفتند. در همین حال، مقامات ترکیه برای خروج نیروهای کرد از مناطق شمالی سوریه ضرب الاجل تعیین کردند. مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در این باره گفت: زمانی که ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه با آمریکا تلاش می‌کند واشنگتن به حمایت از یگان‌های مدافع خلق کرد ادامه می‌دهد. آنها برای ایجاد یک دولت تروریستی در مجاورت با مرزهای ما تلاش می‌کردند و ما طرحشان را شکست دادیم. وی افزود: ۳۵ ساعت زمان باقی‌مانده و اگر کردها از منطقه امن عقب‌نشینی نکنند، عملیات چشمه صلح از سر گرفته خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر