jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۰۸۰۸   ۰۸ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، آخرین وضعیت مجرمان فراری را تشریح کرد

اعلان قرمز برای 12 سرکرده‌ منافقین و شهردار صدرا

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا آخرین وضعیت پیگیری پرونده و استرداد مجرمان فراری از کشور مانند خاوری، مرجان شیخ‌الاسلامی، روح‌ا... زم و شهردار صدرا را تشریح کرد. وی همچنین از اعلان قرمز برای بیش از 12 نفر از سرکردگان گروهک تروریستی منافقین خبر داد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، سردار هادی شیرزاد دیروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده مجرمان فراری از کشور گفت: در نیمه نخست امسال 50 مجرم فراری از کشور دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 291درصد افزایش داشته و از این تعداد 68درصد مرتکب جرایم اقتصادی شده و بقیه به اتهام قتل و آدم‌ربایی و... دستگیر و به کشور استرداد شدند.
وی درباره افرادی مانند محمد حسینی که در خارج از کشور دعوت به خشونت می‌کنند، اظهار کرد: در مورد این افراد پیگیری برای اعلان قرمز در دستور کار پلیس بین‌الملل است.
رئیس پلیس بین‌الملل ناجا درباره اعلان قرمز برای گروهک تروریستی منافقین هم اظهار کرد: برای بسیاری از اعضای این گروهک اعلان قرمز صادر شده و اتفاقا در صدر اولویت برخورد از سوی کشورهای عضو اینترپل قرار دارند. برای بیش از ۱۲ نفر از سرکردگان این گروهک اعلان قرمز صادر شده و علاوه بر آن برای شمار زیادی از اعضای آنها نیز این اعلان صادر شده؛ چرا که گروهک منافقین یک گروه تروریستی است و اقدامات بسیاری انجام داده است.
شیرزاد درخصوص آخرین وضعیت پرونده خاوری گفت: اعلان قرمز برای این فرد را حفظ کردیم و حفظ خواهد شد.
اعلان قرمز برای مرجان شیخ‌الاسلامی و روح ا... زم، پرسش بعدی خبرنگاران بود که رئیس پلیس اینترپل ناجا در این‌باره گفت: در مورد مرجان شیخ الاسلامی، برای مجرمانی که قوه قضاییه دستور دهد، ما پیگیری می‌کنیم که اعلان قرمز صادر شود. درباره روح‌ا... زم هم باید بگویم، به‌طور کلی برای افرادی که مروج اقدامات خشونت‌آمیز، خرابکارانه و تروریستی باشند، اعلان قرمز صادر خواهد شد و پیگیر هستیم تا برای روح‌ا... زم نیز با توجه به اقداماتی که انجام داده این اعلان صادر شود.
وی درباره مجید سعادتی از متهمان فراری اقتصادی و شهردار صدرا هم گفت: برای این دو نفر اعلان قرمز شده است. درخصوص شهردار صدرا در حال انجام عملیات برای استرداد وی هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر