jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۰۰۵۱ ۰۳ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پرونده مرگ پسر نوجوان در یکی از بیمارستان‌های تهران با شکایت خانواده اش و گزارش پزشکی قانونی به دادسرای جرایم پزشکی ارسال شد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از یکشنبه 26 فروردین امسال همزمان با مرگ پسر 13 ساله‌ای در یکی از بیمارستان‌های پایتخت آغاز شد. تحقیقات نشان داد، پسر نوجوان پس از سرماخوردگی به بیمارستان منتقل، اما تسلیم مرگ شد.
مادر پسر نوجوان پس از مرگ پسرش از کادر درمانی شکایت کرد و گفت: پنج روزی بود که پسرم سرماخورده بود و پایش قرمز شده و درد می‌کرد. او را نزد یک فوق‌تخصص بردم که بعد از معاینه پسرم اعلام کرد باید آسپیرین بخورد و آمپول پنی‌سیلین بزند. با تجویز دکتر دو آمپول پنی‌سیلین به‌طور همزمان به پسرم تزریق کردند. فردای آن روز حال پسرم بد شد و او را از پردیس به بیمارستانی در تهران منتقل کردیم. چند ساعت بعد از انتقال به بیمارستان ناگهان حالش بد شد و پرستاران مرا از اتاق بیرون کردند. صدایشان را می‌شنیدم که می‌گفتند، تشخیص اشتباه داده‌اند. مدام به او دارو می‌دادند اما بی فایده بود و در مدت 24 ساعت پسرم را از دست دادم.
پس از این شکایت جسد به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت مرگ پسر نوجوان مشخص شود. با انجام معاینات تخصصی و آزمایش سم‌شناسی، سرانجام کارشناسان پزشکی قانونی علت مرگ را مسمومیت دارویی اعلام کردند.
پس از اعلام گزارش پزشکی قانونی، خانواده پسر 13 ساله از دو بیمارستان به خاطر قصور شکایت کردند و پرونده با صدور قرار عدم صلاحیت از سوی بازپرس غلامی به دادسرای جرایم پزشکی ارسال شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر