jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۲۸۹۲۴ ۲۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۶:۲۰

مدیرکل عتبات سازمان حج با اشاره به ازدحام جمعیت زائران ایرانی در مرز مهران ـ زرباطیه، گفت: مشکل برطرف شده و تردد زائران، روان است.

تردد زائران ایرانی در مرز عراق روان شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سه روز پیش وضعیت مرز «زرباطیه» و نارسایی‌هایی که ورود زائران ایرانی به خاک عراق را سخت کرده است، گزارش کرد و تمهید عاجل در این زمینه را با توجه به نزدیک شدن مراسم پیاده‌روی اربعین را امری ضروری برشمرد.

اینک حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی خبر داد: مذاکراتی با فرمانده مرزبانی عراق انجام شد تا این مشکل حل شود و از روز گذشته خروج و ورود زائران روان‌تر شده است.

به گفته وی، مرز مهران مشکلی ندارد. گیت‌های کنترل گذرنامه به اندازه کافی است و زائران براحتی از این مرز خارج می‌شوند. اما آن طرف در مرز عراق، گیت‌ها به اندازه کافی نیست.

وی افزود: ما قبلا از عراق خواسته بودیم در زمان اجرای قانون لغو روادید، گیت‌های بیشتری را در مرزهایش فعال کند. قرار است این اتفاق رخ دهد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات در سازمان حج گفت: اربعین سال گذشته 60 درصد از ظرفیت زائران از مرزهای «مهران» (ایران) و «زرباطیه» (عراق) خارج و وارد می‌شدند و مشکلات حادی پیش نیامد. عراق تجهیزات دارد و فقط باید استفاده کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر