jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۸۸۴۹   ۲۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مهدی محمودی، مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور ضمن اشاره به این‌که حدود ۹۵ درصد اتباع در شهرها مثل مردم عادی زندگی می‌کنند، از صدور صد هزار پروانه کار همزمان با طرح آمایش ۱۴ خبر داد.

وی با اشاره به طرح آمایش۱۴ گفت:‌ طبق این طرح، پناهندگان سرشماری و ساماندهی می‌شوند و ما نیز با استفاده از فناوری‌های مدرن در سامانه، خدمات بهتر و وسیع‌تری ارائه می‌دهیم. همچنین در کنار طرح سرشماری و آمایش، کارت‌های پروانه کار نیز صادر می‌شود. درحال حاضر بیش از صد هزار پروانه کار صادر شده و صدور این پروانه‌ها تا پایان طرح آمایش نیز ادامه خواهد داشت. محمودی همچنین به وضعیت تحصیلی فرزندان پناهندگان نیز اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان پناهندگان مجاز مانند سال‌های گذشته انجام خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود برای سال تحصیلی جدید ۴۸۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ثبت‌نامی داشته باشیم. همچنین برای فرزندان پناهندگان غیر‌مجاز نیز فرصتی تعیین شده تا آنها نیز امکان برخورداری از تحصیل را داشته باشند./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر