jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۲۸۷۵۹   ۲۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۹:۵۳

متخصص بیماری‌های دهان و دندان مزایا و معایب بلیچینگ دندان را تشریح کرد.

مزایا و معایب بلیچینگ دندان چیست؟

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، تغییر رنگ دندان، یکی از مواردی است که در زیبا جلوه دادن ما تاثیر منفی دارد. به همین دلیل افرادی که به این معضل دچار می‌شوند به دنبال راهی برای سفید کردن دندان هایشان می‌گردند. روش‌های متعدد گیاهی و شیمیایی برای این کار وجود دارد. یکی از روش‌های شیمیایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش بلیچینگ است. بلیچینگ دندان یعنی سفید کردن دندان‌ها به وسیله مواد خاص اکسید کننده مثل پراکسید هیدروژن است.

شبناز صبوری متخصص بیماری‌های دهان و دندان، فک و صورت با بیان اینکه در میان اقدامات زیبایی برای داشتن دندانی سفید بلیچینگ نسبت به لمینیت و کامپوزیت بی خطرتر است، گفت: سفید شدن دندان به وسیله بلیچینگ به واسطه ترکیب ماده شیمیایی با مینای دندان صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه بلیچینگ به نوعی شبیه به جرم گیری دندان است، تصریح کرد: هر چند این نوع سفید کردن دندان نسبت به سایر مدل‌های آن بی خطرتر است، اما باید در نوع مواد مورد استفاده و نحوه انجام کار دقت کافی صورت بگیرد.

صبوری ادامه داد: البته موقتی بودن تاثیر بلیچینگ دندان یکی از معایب این نوع زیبایی دهان و دندان است.

متخصص بیماری‌های دهان و دندان ادامه داد: در بلیچینگ کردن تراشی به دندان داده نمی‌شود از این رو در میان همه انواع اقدامات زیبایی دندان این نوع به نسبت توصیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر