jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۲۷۶۶۸   ۱۹ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۸

حسن نصرالله گفت: ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) در هر زمانی به گوش می رسد.

هر جنگی علیه ایران به معنی پایان اسرائیل است

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز عاشورا تاکید کرد که ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین علیه السلام در هر زمانی به گوش می رسد و این ندا در همه عصرها باقی است.

وی تصریح کرد: صدای آن روز امام حسین امروز از گلوی هر فرد مظلوم محاصره شده در این زمانه بیرون می‌آید.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: رویکردی که ما بر اساس آن مسیر خود را بنانهادیم همان رویکرد امام حسین علیه السلام است: هیهات منا الذله.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که مسأله فلسطین یک موضوع اصلی و محوری به شمار می آید و همواره به آن پایبند خواهد بود. وی اقدامات نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه حرم ابراهیمی را نیز محکوم کرد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما به همراه نیروهای مقاومت و رزمندگان فلسطین در یک جبهه قرار داریم و در کنار ملت فلسطین باقی می مانیم.

ایشان در خصوص اوضاع یمن نیز تاکید کرد: مردم یمن امروزه تبدیل به سمبل مظلومیت شده و در محاصره قرار گرفته اند که این مسأله و این جنگ با حمایت آمریکا صورت می گیرد. عربستان باید بداند که این جنگ محکوم به شکست است. مجددا تاکید می کنم که این جنگ بیرحمانه علیه ملت یمن باید به پایان برسد و یمنی ها خود باید سرنوشتشان را تعیین کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان درباره اوضاع بحرین نیز تاکید کرد: رژیم بحرین خیانتکار بوده و به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است تا حدی که به این رژیم به دلیل تجاوزاتش تبریک می گوید. مردم بحرین در برابر این رژیم خائن مقاومت کرده و جهاد می کنند و نتیجه آن را خواهند دید.

وی در خصوص تحریم های آمریکا نیز گفت: این تحریم ها بعد از شکست صهیونیستها در برابر مقاومت صورت می گیرد و آمریکا بعد از شکست در جنگ نیابتی علیه مقاومت در لبنان و سوریه که به وسیله تروریست ها صورت گرفت این تحریم های اقتصادی را وضع می کند. البته این تحریم ها بانکها و اشخاص لبنانی را در بر می گیرد که رابطه ای با ما ندارند. دولت لبنان باید در برابر این تحریم ها ایستادگی کند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ما در برابر هر تجاوز و حمله ای علیه لبنان می ایستیم و پاسخ مناسب می دهیم و در این زمینه هیچ خط قرمزی نمی شناسیم البته به قطعنامه ۱۷۰۱ پایبند هستیم چون بخشی از دولت لبنان به شمار می آییم. لبنانی ها توانستند تلاش رژیم صهیونیستی برای تغییر قواعد درگیری که از سال ۲۰۰۶ تاکنون معمول بوده را خنثی کنند.

وی به اقدام نیروهای مقاومت لبنان در ساقط کردن پهپاد رژیم صهیونیستی در شهرک رامیه اشاره کرده و عنوان داشت: ارتش افسانه ای شکست ناپذیر تبدیل به ارتش هالیوودی شد که در روی زمین ناتوان است و قدرتی ندارد. برای نخستین بار شاهد آن بودیم که صهیونیست ها در داخل سرزمین های اشغالی و نه خارج آن برای خود کمر بند امنیتی ایجاد کردند.

وی در خصوص وقوع هر جنگی علیه ایران گفت: این جنگ در واقع جنگ علیه محور مقاومت خواهد بود و ما بی طرف نخواهیم بود و هر جنگی در این خصوص پایان اسرائیل و پایان رؤیاهای آمریکا محسوب می شود. امام خامنه ای فرمانده محور مقاومت و ایران قلب محور مقاومت و قدرتمندترین حامی آن است.به تمام جهان می گوییم که امام ما و سید ما و حسین ما در این زمان آیت الله سید علی خامنه ای است و جمهوری اسلامی ایران قلب و جوهره محور مقاومت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

نامه‌ای به یک استاندار نگران

نامه‌ای به یک استاندار نگران

شما در هر چیزی که تخصص داشته باشید، جهان را از همان پنجره می‌بینید. البته لزوما صادق نیست، اما رایج است. من یک لیست دارم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر