jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۲۲۷۶۳۷   ۱۸ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۸

رئیس رسانه ملی گفت: مراسم تاسوعای حسینی در 400 نقطه کشور از شبکه‌های مختلف پخش شد.

پخش زنده مراسم تاسوعای حسینی از 400 نقطه کشور

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر علی عسکری امروز در حاشیه بازدید سرزده از استودیوهای پخش شبکه‌های مختلف سیما و صدا در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما هدف از این بازدید را تقدیر و تشکر از همکاران رسانه ملی بیان کرد و گفت: امروز در تاسوعای حسینی همکاران من در بخش های مختلف صدا و سیما، خبرگزاری صدا وسیما و همه استان‌های کشور تلاش کردند تا گوشه‌هایی از حضور عظیم مردم در عزاداری اباعبدالحسین را برای مردم روایت کنند و این حجم فعالیت در روز عاشورای حسینی نیز با تلاش بیشتر دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه به تصویر کشیدن همه زوایای این شور حسینی در قاب دوربین قطعا امکان پذیر نیست افزود: انعکاس حضور، عظمت، شور و بصیرت ملت ایران و ایام محرم و صفر، نمادی از روحیه مقاومت ملت ایران است و دشمنان ایران اسلامی‌با مشاهده این حضور به خوبی درک می‌کنند چرا همواره بازنده رویارویی با ملت ایران هستند.

دکتر علی عسکری انعکاس حضور مردم ایران در مراسم عزای حسینی را در سطح داخلی و منطقه ای از طریق شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی زمینه ساز گشایش دریچه‌های جدید در برابر ملت های مسلمان تحت ستم جهان دانست و افزود: بیان ماجرای اباعبدالحسین و ترویج فرهنگ عاشورا درس بزرگی برای همه ملت هاست زیرا تاسی از فرهنگ حسینی، فتح باب جدیدی برای آنها خواهد بود.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه رسانه ملی هم همگام با همه عاشقان حسینی، مرثیه خوان و عزادار اباعبدالحسین است ابراز امیدواری کرد صداوسیما بتواند خادم خوبی برای خادمان اباعبدالحسین باشد.

دکتر علی عسکری از تدارک وسیع رسانه ملی برای پوشش حماسه بزرگ اربعین حسینی خبر داد و افزود: مقدمات لازم برای انعکاس و ثبت این حرکت عظیم ملت های آزاده جهان در اربعین حسینی در رسانه ملی فراهم شده است و ما تلاش می‌کنیم امسال با تدارک وسیع تر، این راهپیمایی عظیم را که همواره نظام سلطه سعی کرده است آن را پنهان کند به بهترین شکل به تصویر بکشیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته، رسانه ملی حماسه حضور عظیم اربعین حسینی را از 50 نقطه با استقرار سیستم های ارسال زنده تصاویر ( اس.ان. جی) پوشش تصویری داد و امسال نیز روایتگر این حضور برای جهانیان خواهیم بود.

دکتر علی عسکری گفت: رسانه ملی در سالجاری تلاش کرد تا در کنار شور حسینی بسترساز بصیرت، غیرت و شعور حسینی نیز باشد و در این راستا با همکاری روحانیون معظم و مداحان اهل بیت (ع) ویژه برنامه‌های خاصی تهیه و تولید شده است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر