Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۵۰۲ ۰۶ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۲:۰۸

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد «گلوبال هاوک» تا پای تصمیم گیری علیه ما آمد و به بهانه اینکه تعدادی کشته می‌شوند از تصمیم خود منصرف شد به دلیل قدرت بازدارندگی ایران است.

آمریکا بعد از انهدام پهپادش تا پای اقدام علیه‌ ما آمد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سرلشکر محمد باقری صبح امروز در مراسم تجلیل از دانش پژوهان برتر نیروهای مسلح که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد با بیان اینکه ما مفتخریم به اینکه متدین به دینی هستیم که ارزش بالایی برای دانش قائل است، گفت: در طول تاریخ دوران اسلامی قله های علم و دانش در جامعه بشری در اختیار مسلمانان بوده است.

وی افزود: ما همچنین مفتخر به زندگی در کشوری هستیم که در زمان های طولانی در قله دانش بشری بوده است و امروز هم این توانمندی را دارد که به آن جایگاه بر گردد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: استعمار جهانی همزمان با رشدی که در حوزه علمی گرفت سایر کشور ها را در زمینه علمی عقب نگه داشت و در اثر حضور حکومت های ظالم و نالایقی که درکشور ما بودند که به وارد کننده علم تبدیل شدیم.

سرلشکر باقری یادآورشد: تا زمان انقلاب این خودباوری که یک انسان ایرانی و مسلمان می تواند پیشرفت علمی کند وجود نداشت اما وقوع انقلاب این باور را به ما داد که ما برای پیشرفت علمی هیچ کمبودی نداریم و می توانیم به سرعت به این قله ها دست یابی پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: ما افتخار می کنیم که علی رغم مشکلات که ریشه در دشمنی های خارجی و مدیریت داخلی دارد همچنان روی پا خود ایستاده ایم و می توانیم با مدیریت جهادی و انقلاب این مشکلات را هم حل کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه برخی اوقات ما فکر می کنیم اسلام و انقلاب است که به ما دَین دارد و بعضا برخوردهایی می کنیم که در شان ملت ما نیست، اظهار داشت: در همین چهل سال گذشته اتفاقات بزرگی رخ داده است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه مگر در دفاع مقدس مشکلات کوچکی داشتیم و مگر اینکه یک کشور تا بن دندان مسلح به مردم مظلوم حمله کند و بعد با دست خالی آن کشور را ترک کند، افزود: چه کسی به ما یاد داد که طرح عملیات های بزرگ را بریزیم؟

وی با بیان این مطلب «جوانان همین مرز و بوم با فکر و اندیشه و خلاقیت راه حل پیدا کردند و با ایثار عمل و جوانی شان مشکلات را حل کردند»، اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس هم در حوزه دفاع و امنیت مشکلات زیادی داشته ایم که همان نسل جنگ و جوانان آن ها را حل کردند. ریشه هایی از تفکرات انقلاب اسلامی پیروزی در جنگ ۳۳ روزه و پیروزی انصار الله یمن و پیروزی بر داعش را رقم زده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: اگر رژیم‌های سفاکی مانند عربستان به مردم دست خالی یمن حمله کنند و این سرباز و بسیجی پا برهنه یمنی روز اول، امروز بتواند موشک و پهپاد و پدافند هوایی بسازد و بتواند پهپاد راهبردی بزند، جنگنده اف ۱۶ و «تورنادو» بزند و با پهپاد خود در ۱۳۰۰ کیلومتر آن طرف تر مواضع دشمن را هدف قرار دهد این چیز کوچکی نیست.

سرلشکر باقری گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد گلوبال هاوک تا پای تصمیم گیری علیه ما آمده است و به بهانه اینکه تعدادی کشته می شوند از تصمیم خود منصرف شده به دلیل قدرت بازدارندگی ما است. اینها حاصل فکر ایرانی و تدابیر فرمانده کل قوا است و اینکه ملت ما علی رغم همه مشکلات در حوزه دفاع و امنیت سربلند هستند و اجازه وقوع جنگی را نمی‌دهند، به برکت انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید براینکه در راه ارتقا توان پژوهشی هیچ محدودیتی نداریم، اظهار داشت: در موضوع پژوهش های غیر صنعتی هم همین گونه است؛ تمام تلاش ما این است که برنامه های پژوهشی مورد تامین اعتباری قرار گیرد، البته مدیران پژوهشی هم باید پیگیری کنند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نیروهای مسلح ما با همه توانمندی ها با مجهولات فراوانی هم مواجه هستند، گفت: ما انقلاب کردیم و عنان کشور را به دست خودمان گرفتیم و در کنار آن فرصت های بی نظیری هم داریم.

سرلشکر باقری اضافه کرد: باید مسائل و مشکلات را به مجموعه های پژوهشی بیاوریم و از آنها بخواهیم به ما راه حل ارائه کنند و البته بستر لازم را هم فراهم کنیم. اگر جایی در نیروهای مسلح وجود دارد که رساله دکتری و پایان نامه به نیت اخذ نمره و مدرک نوشته می شود استاد و دانشجو در قبال خون شهدا مسئول هستند.

وی گفت: شما پژوهشگران باید مانند رزمندگانی باشید که در خلیج فارس برای دفاع از مرزهای آبی و توقیف شناور متخلف انگلیسی با ناو انگلیسی دست و پنجه نرم می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر