jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۱۸۱   ۰۴ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۶:۵۴

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه امروز با آمریکا در۵ لایه حساس و راهبردی درگیر هستیم، گفت: ایران در جمع این لایه ها دست برتر را داراست.

ایران دست برتر در «جنگ ۵ لایه‌ای» با آمریکا را داراست

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، نشست روسای کمیته، معاونین و مدیران پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، معاونین و مدیران سازمان در سالن شهید حسن آبشناسان برگزار شد.

سردار غلامرضا جلالی در این نشست با اشاره به اینکه در سال گذشته مجموعه ای از تهدیدات دشمن را از سرگذراندیم، گفت: دشمن در سال گذشته با تسلط بر شبکه های اجتماعی و تلاش برای شرطی سازی اقتصاد تلاش داشت تا کشور را به سمت ناامنی و اغتشاش پیش ببرد.

وی با اشاره به اینکه امروز و در میانه سال ۹۸ کشور از بخش عمده ای از تهدیدات دشمن عبور کرده است، گفت: در ابتدای سال گذشته مقام معظم رهبری مدام بر اتکای به نصرت الهی و امیدواری بر حل مشکلات تاکید داشتند و ما امروز می بینیم تحلیل و تدبیر ایشان درخصوص عبور کشور از آن روزهای سخت دقیق و ژرفنگرانه بوده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به برخی یاوه گویی های دشمنان مبنی بر اینکه انقلاب چهلمین سال خود را جشن نمی گیرد، گفت: امروز و پس از عبور کشور از شرایط سخت باید گفت دشمن درک درستی از وضعیت ایران ندارد و عملا این نوع تحلیل ها ناشی از یک خلاء اطلاعاتی است و ضرورت دارد تا آمریکایی ها در تحلیل هایشان نسبت به ایران یک بازنگری جدی داشته باشند.

تزلزل در تصمیم گیری، هدف دشمن از «نمایش جنگ»

سردار جلالی با تاکید براینکه راهبرد ترامپ در مدت اخیر فشار حداکثری بر ایران تا مرز جنگ بوده است، یادآور شد: قرار نبود و نیست جنگی صورت بگیرد اما نمایش جنگ از آمریکایی ها با قدرت و شدت زیادی اجرا می­شد تا برخی در داخل در تصمیم گیری های خود دچار تزلزل شوند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها تلاش داشتند یک دوقطبی دروغین معیشت – امنیت به راه بیندازند، افزود: کارزار دروغین جنگ نیز صرفا برای پیشبرد این تاکتیک رسانه ای بود تا مردم فکر کنند معیشت آنها منوط به آن است که ایران در برابر آمریکا کوتاه بیاد.

ایران دست برتر در «جنگ ۵ لایه‌ای» با آمریکا را داراست

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه ما امروز با آمریکا در ۵ لایه حساس و راهبردی سیاسی، نظامی، اقتصادی، امنیتی و سایبری درگیر هستیم، گفت: به عنوان یک فرد مطلع می گویم که ایران در جمع این لایه ها دست برتر را داراست که این مهم با هدایت رهبری انقلاب، ایستادگی مردم و مسئولین به دست آمده است.

سردار جلالی در ادامه با بیان اینکه به نظر ما مهمترین میدان جنگ در لایه اقتصادی رقم می خورد، افزود: آمریکایی ها مدعی هستند مدرن ترین جنگ اقتصادی را علیه ایران اعمال می کنند و دلار را تبدیل به یک سلاح جنگی علیه ما و دیگر کشورها کرده اند.

وی با بیان اینکه در حوزه های نظامی و امنیتی یک اجماع نظر داخلی به دست آمده است و لذا شاهد وحدت رویه هستیم، افزود: با این حال هنوز در میان برخی از مسئولان ادبیات جنگ اقتصادی جا نیفتاده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه ما باید یک برنامه مدون دفاع اقتصادی در کشور داشته باشیم، گفت: مگر در دوران دفاع مقدس مسئولی درخصوص تهدید بودن صدام و حزب بعث شک و شبهه ای داشت که امروز برخی چنگ و دندان نشان دادن دشمن در جنگ اقتصادی را انکار می کنند؟

FATF دیده بان دشمن در جنگ اقتصادی

سردار جلالی با انتقاد از عدم اجماع در خصوص FATF گفت: از نظر ما FATF به عنوان یک مکانیسم به اصطلاح بین المللی نقش دیده بانی را برای دشمن در جنگ اقتصادی ایفا می کند و دشمن با این دیده بان می‌تواند تمام زنجیره تامین مالی کشور را رصد و مطابق با آن اقدام خصمانه کند.

وی با بیان اینکه ما در دوران «دفاع مقدس اقتصادی» هستیم، افزود: شاید در برخی موارد ضعف داشته باشیم اما درسها و عبرتهای این دفاع مقدس مطمئنا ایران را قوی تر، مقتدرتر و باثبات تر خواهد کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه با فرمان مقام معظم رهبری جهت تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه و تفویض اختیارات ویژه به این نهاد، سطح هماهنگی ها در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن افزایش یافته است و امروز نتایج این سیاست ها را در بازار می بینیم، گفت: بهبود نسبی صادرات، آرام شدن بازار ارز و نزولی شدن تورم لجام گسیخته نشان می دهد کشور توانسته است تا بخش زیادی تهدید اقتصادی را تحت کنترل بگیرد و به تدریج ابعاد فرصت‌­زای دوران تحریم اقتصادی نمایان می شود.

ادعای آمریکا مبنی بر نفوذ سایبری به سامانه‌­های زیرساختی ایران یک «بلوف» بود

سردار جلالی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تهدیدات در حوزه سایبری نیز اشاره کرد و با بیان اینکه «در جنگ سایبری همیشه فاعل مجهول است»، گفت: با این حال آمریکایی ها اخیرا و با صراحت مدعی شده اند که علیه ایران اقدام تخریبی سایبری انجام می دهند.

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور با بیان اینکه آمریکایی ها چندی پیش مدعی شده بودند در سامانه های زیرساختی ایران نفوذ داشته اند، گفت: این ادعای آمریکایی ها نیز مانند سایر ادعاهایشان صرفا یک بلوف بوده است.

موشک فتوشاپی نمی تواند پهپاد رادارگریز آمریکا را ساقط کند

سردار جلالی با اشاره به اینکه آمریکایی ها بیش از توانمندی هایشان ادعا دارند، گفت: قبلا هم آنها مدعی بودند توان موشکی ایران فتوشاپ است اما انهدام پهپاد رادارگریز آنها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.

وی با بیان اینکه ما باید در تمام حوزه های مقابله با دشمن آمادگی خود را ارتقا دهیم و آرایش دفاعی بگیریم، افزود: آمریکا دشمنی خود را با ملت ایران عیان تر از گذشته کرده است و همین عامل باعث شده تا در سطح نخبگان و عموم مردم روحیه آمادگی، دشمن شناسی و اقدام بسیجی پدید بیاید که باید این روحیه حفظ و تقویت شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان با بیان اینکه در حوزه زیرساختی کشور با انجام آموزش ها و رزمایش ها، آمادگی ها را ارتقا داده و آسیب پذیری ها را شناسایی کرده ایم، گفت: با ایجاد توانمندی در زیرساخت ها، امن سازی و کاهش آسیب پذیری ها را شروع کرده ایم و مصون سازی زیرساخت های حیاتی را در اولویت قرار داده ایم و در قالب برنامه های سالانه در حال اجرا هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر