jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۴۳۰۸   ۳۰ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تشریح جزئیات انهدام بزرگ‌ترین باند خانوادگی مواد مخدر در جنوب کشور، از گردش مالی ده هزار میلیارد ریالی این باند سازمان یافته و بین‌المللی خبر داد.

علی صالحی در گفت‌وگو با جام‌جم بیان کرد: در جریان عملیات ضربتی سربازان گمنام امام زمان(عج)، حافظان امنیت کشور موفق شدند با رصد اطلاعاتی دقیق، بزرگ‌ترین باند سازمان یافته و بین‌المللی مواد مخدر در منطقه جنوب کشور را منهدم و 13 نفر از سوداگران مرگ را دستگیر کنند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این باند سازمان یافته به صورت مسلحانه و خانوادگی به سرکردگی چهار برادر اداره می‌شد و نسبت به انتقال سالانه حدود 200 تن مواد مخدر از طریق کشور پاکستان به استان سیستان و بلوچستان اقدام می‌کرد.
وی درباره شیوه انتقال مواد مخدر توسط این باند گفت: اعضای این باند، مواد مخدر را از طریق دریا به وسیله لنج و قایق‌های تندرو به سواحل هرمزگان منتقل کرده و سپس در سراسر کشور توزیع می‌کردند. همچنین تمامی مبادلات مالی حاصل از اقدامات مجرمانه این افراد در زمینه حمل و نگهداری مواد مخدر از طریق کارت‌های بانکی اعضای خانواده آنها انجام می‌شد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان با اعلام این‌که گردش مالی این باند مواد مخدر ده هزار میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: با هدف ضربه به بنیه مالی و اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر، 49 واحد مسکونی و تجاری آنها پلمب شده و 250 نفر شتر از آنها توقیف شده است. همچنین 15 کیلوگرم طلا از این سوداگران مرگ ضبط شده و مبلغ 6/5 میلیارد تومان وجه نقد موجود در حساب‌های بانکی این افراد نیز توقیف شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها