مدیرکل امور حقوقی سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه دولت بار مالی افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه را برای تأمین اجتماعی هنوز محقق نکرده است، گفت: به همین دلیل هنوز این قانون اجرایی نشده است.
کد خبر: ۱۲۲۱۸۲۷
دلیل عدم اجرای افزایش مرخصی زایمان اعلام شد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نعیمی مدیرکل امور حقوقی سازمان تأمین اجتماعی در خصوص افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه، اظهار داشت: مجلس ابتدائاً تصویب کرده بود که مرخصی به 9 ماه افزایش یابد ولی شورای نگهبان با توجه به بار مالی که این موضوع داشت، به آن ایراد گرفت و اعلام کرد که نحوه تأمین بار مالی آن باید روشن شود و به دولت اجازه داده می‌شود در صورتی که بار مالی آن را برای تأمین اجتماعی تأمین کند، مرخصی زایمان را از 6 به 9 ماه افزایش دهد.

وی گفت:‌تأمین اجتماعی به جهت اینکه بار مالی آن هنوز تأمین نشده است، مکاتباتی را با دولت داشته و امیدواریم به نتیجه برسد.

نعیمی بیان داشت: اگر مصوبات دولت که بار مالی برای صندوق‌های بیمه‌‌ای دارد، تأمین نشود اجرای آن تخلف مالی محسوب می‌شود.

مدیرکل امور حقوقی سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: بنابراین تأمین اجتماعی پیگیر این موضوع است تا بار مالی افزایش مرخصی زایمان به 9 ماه را از سوی دولت تأمین کند.

وی گفت: اخیراً در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده است که در بودجه سال آینده بار مالی مرخصی زایمان از 6 تا 9 ماه را ببینند تا بتوانیم آن را اجرا کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها