jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۱۸۷۲۵ ۳۱ تير ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۳

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت‌: تا وقتی که ورزشگاه‌ها آماده نباشند لیگ شروع نمی‌شود.

فتاحی: هنوز یک باشگاه هم اعلام آمادگی نکرده است/ من در خط مقدم کار می‌کنم

به گزارش جام جم آنلاین ، سعید فتاحی در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی درخصوص شروع مسابقات لیگ برتر گفت: ما از سه ماه پیش برنامه را آماده کردیم به باشگاه‌ها ابلاغ کردیم، نظرات آنها را گرفتیم و در تقویم اعمال کردیم،‌با توجه به مسائل پیش آمده در فصل گذشته که از هفته اول درگیری‌هایی داشتیم و بخش عمده آن به زیرساخت‌‌ها بر می‌گردد بارها اعلام کردیم باید مثل کشورهای اروپایی ورزشگاه‌هایمان مجهز باشد تا بتوانیم با افراد خاطی برخورد کنیم.

فتاحی در ادامه گفت: شما ببینید مسابقات فوتبال در انگلستان حدود 15 سال پیش با چه وضعیتی برگزار میشد،‌در مسابقات ملی‌شان همیشه درگیری وجود داشت اما نشستند و کارشناسی کردند و مسائل ایمنی و امنیتی را جدی گرفتند الان کسی که تخلف می‌کند شناسایی می‌شود، از سمت مراجع قضایی برای او حکم صاد رمی‌شود و همان شب او را دستگیر می‌کنند و جریمه‌هایی برایش در نظر می‌گیرند که به عنوان مثال مثلا در روز بازی باید خودش را به کلانتری محلش در زمان بازی معرفی کند. ما هم به باشگاه‌هایمان اعلام کردیم که بلیت‌فروشی را الکترونیکی کنند، گیت‌های الکترونیکی را نصب کنند و شماره‌گذاری صندلی‌ها را انجام دهند و بقیه موارد را رعایت کنند اما هنوز یک باشگاه ما هم اعلام آمادگی نکرده است.

وی با اشاره به آمادگی ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ برتری گفت: بهترین ورزشگاه ما آزادی است که 95 درصد کارهایش انجام شده و بقیه موارد آن نیز در حال تمام شدن است، باشگاه‌های ما موظف‌اند بلیت‌فروشی الکترونیکی را انجام دهند اما هنوز هیچ باشگاهی این را به ما اعلام نکرده است، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مصر هستند که تا ورزشگاه‌ها آماده نشده‌اند لیگ را شروع نکنیم اگر 5 یا 6 ورزشگاه آ‌ماده شود لیگ را شروع می‌کنیم و تیم‌های دیگری که آماده نیستند در شهر یا استان دیگری بازی خودشان را بدون تماشاگر برگزار می‌کنند. این به نفع خود باشگاه‌ها است و در فوتبال حرف‌های ما باید انجام شود.

فتاحی درمورد اینکه اگر همین الان ورزشگاه‌ها بخواند کارشان را شروع کنند حدود 3 ماه طول می‌کشد گفت: اصلا اینطور نیست سه ماه طول نمی‌کشد خیلی از ورزشگاه‌ها کار زیادی ندارند، ورزشگاه شهدای فولاد فقط 20-10 گیت می‌خواهد که کار آن 10 روزه انجام می‌شود، ورزشگاه امام رضا کار زیادی ندارد، ورزشگاه نقش جهان بسیاری از کارهایش انجام شده، دوربین‌های بسیار خوبی در آنجا نصب شده و حتی در بازی پرسپولیس سپاهان هم آماده بود، تنها بحث بلیت فروشی آنجا مانده است، اگر باشگاه‌ها همت کنند همه این موارد حداکثر در 10 روز جمع می‌شود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درمورد اینکه آیا حکم کمیته اخلاق باعث نشد که در کار این کمیته اختلالی بوجود بیاید گفت: خیر بقیه دوستان بودند و در و احدهای مختلف تلاش می‌کردند که کارها انجام شود، به هر حال ما تابع قانون هستیم، مراجع قضایی فدراسیون مسائل را بررسی کردند و حکم دادند. انشاءالله باشگاه‌ها، رسانه‌ها و مردم کمک کنند که مشکلات هرچه زودتر حل شود.

فتاحی در ادامه افزود: در ورزشگاه قائمشهر شبانه‌روزی تلاش می‌شود تا موارد خواسته شده انجام شود، صندلی‌گذاری را شروع کردند و کار گیت‌ها را هم انجام می‌دهند، ورزشگاه‌های جم و بوشهر هم کارشان را شروع کردند و جلساتشان را برگزار می‌کنند.

وی درمورد اینکه آیا لیگ برتر در مرداد ماه آغاز خواهد شد گفت: تا زمانی که ورزشگاه‌ها آمده نشوند لیگ شروع نمی‌شود،‌ ما نمی‌توانیم کل لیگ را بدون تماشاگر شروع کنیم. 5 ورزشگاه آزادی، نقش جهان، یادگار امام، شهدای فولاد و امام رضا تا حد زیادی آماده هستند که 6 تیم لیگ برتری داخل این ورزشگاه‌ها بازی می‌کنند، ورزشگاه‌های قائم‌شهر، جم، بوشهر و ورزشگاه نفت آبادان هم کوچک هستند و می‌توانند به موقع آماده شوند، نفت مسجدسلیمان مشغول آماده‌سازی ورزشگاه خودش است، امیدواریم که همه باشگاه‌ها خودشان را برسانند تا ان‌شاءالله هر تیم بتواند خودش میزبان مسابقاتش باشد.

فتاحی در ادامه گفت: حتی یک تیم به ما اعلام نکرده که ورزشگاه من آماده است و تا امروز هم نامه جدیدی به دست ما نرسیده است. ما طی 6-5 سال اخیر حتی یک روز هم در شروع مسابقات تاخیر نداشتیم اما امسال به خاطر مسائل ایمنی- امنیتی این را جدی گرفتیم،‌امنیت مهمترین اصل مسابقات در تمام دنیا است و تمام سعی‌ ما این است که افراد خاطی وارد ورزشگاه‌ها نشود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درمورد نصب سیستم VAR در ورزشگاه‌ها گفت: همه جای دنیا این گونه است که استفاده از تجهیزات و نصب آنها زیر نظر سازمان لیگ انجام می‌شود وظیفه سازمان لیگ است تیمی داریم که با همکاری کمیته داوران کار می‌کنیم در فروردین در کشور قطر دوره‌ای را گذراندیم و تمام تلاشمان این است که استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی را به لیگ آینده برسانیم.

وی درمورد اینکه آیا از اتفاقی که برایش افتاد ناراحت و غمگین است،گفت:از همه هواداران ،‌مدیران، مربیان و همچنین همه اصحاب رسانه خواهش دارم کمک کنند، از وزارت ورزش، وزارت نفت، وزارت صنعت و معدن و باشگاه‌های خصوصی تقاضا دارم بیایند و ورزشگاه‌ها را درست کنند که مسابقات فصل جدید بدون تنش برگزار شود. وقتی قبول می‌کنید در خط مقدم کار کنید باید این مسائل را بپذیرید.همین که در روز فینال خون از دماغ کسی نیامد و مشکلی برای کسی درست نشد خدا را شاکرم تمام تلاش وزارت ورزش ، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این است که دیگر شاهد این مسائل نباشیم باید هواداران در خانه خودشان بلیت را بخرند و سه ساعت قبل از بازی درب ورزشگاه را باز کنند نه از ساعت 8 صبح .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر