jamejamonline
استان ها سیستان و بلوچستان کد خبر: ۱۲۱۸۲۴۷ ۲۹ تير ۱۳۹۸  |  ۱۰:۳۸

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بامداد امروز/ شنبه/ بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۱ متر بر ثانیه معادل ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید.

سرعت وزش باد در زابل به ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا ، محمود دیانتی اظهار داشت: هم‌اینک میانگین ۱۰ دقیقه ای سرعت وزش باد در زابل ۵۸ کیلومتر بر ساعت است اما وزش این باد تا این لحظه گرد و خاک به همراه نداشته است.

وی با بیان اینکه وزش باد شدید تغییر قابل توجهی در کیفیت هوای این شهر نداشته است، افزود: شرایط دید افقی در زابل نیز با وجود وزش باد شدید در حالت عادی است.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل های عددی فردا یکشنبه قدری بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده می شود.
وی به ادامه بارش‌های مونسون هند در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: در شبانه روز گذشته نیز بارش‌های همرفتی ناشی از سامانه آب و هوایی مونسون هند در جنوب شرق و برخی نواحی مرکزی ادامه یافت.
دیانتی اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی انتظار می رود همچنان ریزش‌های همرفتی در نیمه جنوبی و برخی نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: