jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۱۸۱۹۰ ۲۸ تير ۱۳۹۸  |  ۱۴:۴۰

نیروهای خدمات اضطراری نیوزیلند امروز، جمعه ساکنان منطقه‌ای در کرایست‌ چرچ را به دنبال انفجاری مهیب تخلیه کردند. این انفجار موجب آتش‌ گرفتن یک خانه و مجروح شدن چندین تن شد.

تخلیه منطقه‌ای در کرایست‌ چرچ نیوزیلند به دنبال انفجاری شدید

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، این انفجار چهار ماه پس از آن صورت گرفته که فردی مسلح در حمله به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ 51 نفر را کشت و ده‌ها تن را مجروح کرد.

سخنگوی آتش‌نشانی نیوزیلند در خصوص این حادثه اظهار کرد: نیروهای آتش‌نشانی حدودا در ساعت 10:15 صبح و پس از دریافت گزارشی مبنی بر یک انفجار گسترده گاز به خانه‌ای که آتش‌ گرفته بود، اعزام شدند.

به گفته این سخنگو، چهار خودروی آتش‌نشانی، یک یگان فرماندهی تخصصی و یک بازرس تحقیقات در خصوص حوادث آتش‌ سوزی به این محل اعزام شدند.

پلیس نیز در بیانیه‌ای اظهار کرد، در این حادثه که در محله «نورتوود» اتفاق افتاد، شماری مجروح شده‌اند. گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که شش نفر در اثر این انفجار به بیمارستان منتقل شده‌اند.

پلیس به دنبال این انفجار که آن را حادثه‌ای جدی توصیف کرده، در این منطقه راه‌ها را بسته و ساکنان آن را تخلیه کرده است.

یک کارمند هتل در کرایست‌چرچ به روزنامه «نیوزیلند هرالد» گفته، صدایی مانند صدای انفجار ساختمان‌های اطراف را لرزانده است.

این کارمند در این باره افزود: این لرزش بیش از یک زلزله بود؛ انگار که بمبی منفجر شده باشد.

پلیس هنوز دلیل این حادثه را گزارش نکرده است. سخنگوی آتش‌نشانی نیز ضمن تاکید بر این که بازرسی برای تحقیقات در خصوص این حادثه در صحنه حضور دارد، گفته است که هنوز اطلاعاتی رسمی درباره علت این حادثه در دست ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر