jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۳۰۹ ۲۳ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار مصوب سال ۱۳۹۰، یکی از مترقی‌ترین قوانین اقتصادی کشور است که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد، کمتر از ۲۰درصد آن محقق شده است.

این سؤال بزرگی است که چرا یک قانون مصوب مجلس تا این میزان مورد بی‌اعتنایی قرار می‌گیرد، آن هم در حالی که تحقق آن می‌تواند گره‌های زیادی از اقتصاد کشور را باز کند.
به گزارش «نود اقتصادی» غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: چندی پیش، گلایه خود را درخصوص اجرا نکردن قانون بهبود محیط کسب‌وکار با رئیس‌جمهور مطرح کردیم و مطلع هستم ایشان دستور پیگیری این موضوع را به «دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا» داده است. در مذاکره‌ای که آقای محمد نهاوندیان با من داشت، حتی این بحث در حد این‌که یک معاونت ویژه برای آن شکل بگیرد، مطرح شد و امیدوارم عزم دولت این بار برای تحقق این مهم، جدی و پیگیرانه باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر