jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۱۲۶ ۲۲ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محمدرحیم لیوانی، رئیس مرکز پویانمایی صبا در آیین اختتامیه دومین جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی در سخنانی گفت: ارتقای کیفی آثار پویانمایی داخلی به قدری مشهود است که برخی پویانمایی‌های در حال تولید کشورمان، دارای قرارداد پخش بین‌المللی هم هستند.

محمد رحیم لیوانی افزود: دومین دوره این جشنواره در حالی آغاز شد که توشه گرانقدر و پرباری از جشنواره نخست در همدان با خود به همراه داریم، از آثار و برکات جشنواره نخست همین بس که هنرمندان پویانمایی اذعان می‌کنند امسال حال پویانمایی خوب است.
رئیس مرکز صبا گفت: راهبرد جدید و جدی سازمان صدا و سیما که در دوره جدید ریاست رسانه ملی آغاز شده، تمرکز بر گسترش کمی و کیفی آثار پویانمایی داخلی برای تامین نیاز شبکه‌های سراسری و استانی است؛ به همین دلیل در نخستین گام لازم بود اعتمادسازی لازم بین سازمان به عنوان بزرگ‌ترین سفارش‌دهنده تولیدات پویانمایی و تولیدکنندگان بخش خصوصی ایجاد شود.
لیوانی با بیان این‌که در بین تصمیم قاطعانه و راهگشای دکتر علی‌عسکری مبنی بر تسویه تمام معوقات و تعهدات گذشته سازمان موجب دلگرمی و ایجاد شور و اشتیاق در تولیدکنندگان شده، افزود: در گام دوم و مکمل گام نخست، دستور رئیس رسانه ملی برای افزایش 25 درصدی تولیدات و تعهد ساخت برنامه‌های پویانمایی، موجب تحرک مضاعف تولید و دست اندرکاران این
حوزه شد.
وی ادامه داد: مفتخریم اعلام کنیم نتیجه این اقدامات جهادی و انقلابی، امروز در رشد کیفی و حجم آثار پویانمایی مرکز صبا و معاونت
امور استان‌ها مشهود است و به عبارتی باید گفت گام نخست در این زمینه محکم
برداشته شده است.
لیوانی تصریح کرد: با راهبرد تولید مجموعه‌های پرتعداد 52 و 104 قسمتی پویانمایی، ضمن ایجاد اشتغال مطمئن برای تولیدکنندگان بخش خصوصی، این نوید را به مخاطبان شبکه‌های تلویزیونی می‌دهیم که در ادامه تولیدات سال 97، امسال و سال‌های آینده شاهد مجموعه‌های نام‌آشنا و جدید پویانمایی خواهند بود که سودای شاخص شدن در پهنه ایران اسلامی و در نوردیدن مرزهای بین‌المللی را نیز در سر‌دارند.
رئیس مرکز صبا با بیان این‌که برای ارتقای کیفی آثار نیز گام‌های بلندی برداشته شده است گفت: اکنون در جایی ایستاده‌ایم که به راحتی و بدون نگرانی و با حذف آثار خنثی، کم‌اثر و کم‌مخاطب، صرفا دست به تولید آثار جذاب و با کیفیت مبتنی بر نیاز واقعی مخاطب و شبکه‌های تلویزیونی بزنیم.
وی خاطرنشان کرد: در بیان ارتقای کیفی آثار پویانمایی در دو سال اخیر، همین بس که گذشته از فروش بین‌المللی تولیدات قبلی، برخی آثار در حال تولید همزمان قرارداد فروش خارجی دارند و به محض تولید و همزمان با پخش داخلی، به شبکه‌های بین‌المللی هم برای پخش ارسال خواهند شد.
لیوانی با اشاره به تاکید ویژه ریاست سازمان صدا و سیما بر اشاعه و گسترش تولیدات برگرفته از قصه‌ها و آموزه‌های قرآنی و نیز مضامین دینی که در دستور کار شورای اندیشه‌ورزی پویانمایی قرار گرفته است، گفت: این امر نویدبخش دستیابی به تولیدات پاک و مبتنی بر فرهنگ دینی در آینده‌ای نزدیک است که یک گام دیگر به شعار آرمانی تبدیل شدن به قطب تولید آثار پویانمایی دینی در جهان، نزدیکمان خواهد کرد.
رئیس مرکز صبا افزود: توجه به رونق حوزه تولیدات جانبی پویانمایی از جمله بازی‌های رایانه‌ای، تولید اسباب‌بازی، حضور موثر در حوزه چاپ و نشر و فضای مجازی و دیگر حوزه‌های مرتبط، مسیر تجاری‌سازی و سودآوری تولیدات پویانمایی را فراهم می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر