jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۵۴۹۲   ۱۳ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دولت آمریکا یک گروه شبه‌نظامی جدایی‌طلب در بلوچستان پاکستان موسوم به «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» و نیز «جیش العدل» را گروه تروریستی اعلام و تصریح کرد، جلوی دسترسی این گروه‌ها به منابع به منظور طراحی و اجرای حملاتشان را می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، گروه شبه‌نظامی «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» یک گروه جدایی‌طلب مسلح است که در حملاتش عمدتا در جنوب غرب پاکستان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان را هدف می‌گیرد.
به گزارش آسوشیتدپرس، در این بیانیه به مواردی از حملات این گروه علیه خارجی‌ها در پاکستان اشاره شد از جمله این که این گروه در اوت ۲۰۱۸ حمله‌ای انتحاری علیه مهندسان چینی در بلوچستان انجام داد. همچنین گروه «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» در نوامبر ۲۰۱۸ نیز به کنسولگری چین در کراچی حمله کرد و در ماه می ۲۰۱۹ نیز به یک هتل گرانقیمت در شهر گوادر پاکستان حمله کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر