jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۴۷۲۴   ۱۰ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد از سازوکار مالی اروپا گفت: اینستکس از نفت در برابر غذا و داروی صدام هم بدتر است.

توکلی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین تاکید کرد: اینستکس اجرا شد و خیلی‌ها راضی‌اند که اینستکس اجرا شده است. در حالی که این اتفاق برای ایران ضرر دارد و ما را از حقوق‌مان محروم خواهد کرد. در واقع با اجرایی شدن اینستکس،‌ اروپایی‌ها هیچ الزامی ندارند که به تعهداتی که در برجام امضا کرده‌اند، عمل کنند. آنچه در برجام آمده بود کشورهای اروپایی را متعهد کرده بود تا همه محدودیت‌های بانکی با ایران را بردارند، به طوری که ایرانی‌ها بتوانند دارایی‌های خود را جابه‌جا کنند و همچنین حوائج بانکی‌شان برطرف شود.
توکلی ادامه داد: اینستکس نه تنها تعهدی در قبال این موارد ندارد، بلکه ایران را از مطالبه تعهدات ذکر شده در برجام هم منع می‌کند. در اینستکس ایران فقط اجازه دارد با راه‌اندازی یک شرکت انحصاری، دارو به کشور وارد کند که این حتماً و قطعاً توهینی آشکار به ایران و ایرانی‌ است. کمااین‌که بخش دارو اصلاً از همان اول هم مشمول تحریم‌ها نبود.
وی با بیان این‌که من نمی‌دانم چطور آقایان زیر بار چنین قول و قرارهایی رفته‌اند گفت: برجام با آن همه دنگ و فنگ و مذاکرات چندساله به کجا رسید که اینستکس بخواهد برسد؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر