jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۱۲۷۷۳ ۳۰ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۲:۵۳

در خبرها آمده بود اخیراً یک کارشناس مامایی متخلف در شهرستان بابل از فضای مجازی سوء استفاده کرده و با تبلیغ مستقیم عمل غیرقانونی سقط جنین تصاویری مغایر با اخلاق حرفه ای و موازین قانونی را به نمایش گذاشته و به دنبال آن سازمان نظام پزشکی استان در راستای وظایف قانونی خود وارد عمل شده و برخوردهای لازم و متناسب را با این تخلف آشکار انجام داده است

واکنش انجمن علمی متخصصین زنان و مامایی ایران درباره تخلفات سقط جنین

در این شرایط رییس انجمن مامایی زیر عنوان محکوم کردن این گونه حرکت ها مصاحبه ای انجام داده و متاسفانه به جای محکوم کردن حرکت قانون شکنانه این مامای متخلف او را پزشک و متخصص معرفی کرده و تمام مصاحبه را به آنچه که تبلیغات غیر مجاز پزشکان توصیف کرده اختصاص داده است انجمن علمی متخصصین زنان و مامایی ایران همواره عمل خلاف و غیر انسانی سقط جنین را محکوم کرده و جامعه پزشکان را از اینگونه اعمال قانون‌شکنانه مبرا می‌داند واز رسانه ها درخواست می نماید با درج این بیانیه به هم وطنان عزیز اطمینان دهد که جامعه متخصصین زنان متعهد به تضمین سلامت مادران و نوزادان ایرانی بوده و توسل به چنین شیوه هایی غیر اخلاقی و مردود را به شدت محکوم می نماید.

توضیحات ناهید خداکرمی رئیس انجمن علمی مامایی ایران در مورد مصاحبه منتشر شده

خداکرمی گفت: با باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با شیوه تبلیغات پزشکی مصاحبه ای انجام شد که در طی آن به تخلف و تبلیغات غیر مجاز و خارج از اصول اخلاق حرفه ای یکی از ماماهای شهر بابل اشاره کردم.
متأسفانه محتوی و شیوه تنظیم خبر کاملاً مغایر با صحبت های من با خبرنگار است، که مراتب اعتراض کتباً به خبرگزاری مربوطه اعلام شد

لازم بذکر است که در پاسخ به سؤال خبرنگار در مورد شیوه رسیدگی به تخلفات در سازمان نظام پزشکی توضیحاتی داده شد که بنظر می رسد با خبر مزبور خلط مبحث شده باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش