jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۱۰۵۶۶   ۱۹ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۵:۲۳

صاحب امتیاز و مدیرمسئول خبرفوری گفت: شایعات منتشر شده درباره ارتباط کانال خبرفوری به پرونده پدیده شاندیز یک دروغ بزرگ است که با هدف تضعیف موثرترین کانال تلگرامی ایران و ایجاد انحراف در دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی منتشر شده است.

دستگاه قضایی و وزارت ارشاد، فهرست رسانه هایی را اعلام کنند که تبلیغات پدیده را منتشر کرده اند

به گزارش جام جم آنلاین از خبرفوری، فاطمه محمدزاده با بیان اینکه خبرفوری یک مجموعه رسانه مستقل است که بدون هرگونه وابستگی اقتصادی و سیاسی و با تکیه بر تخصص جمعی از فعالان حوزه رسانه کار خود را آغاز کرده است، تاکید کرد: مجموعه رسانه ای خبرفوری که در تمام بسترهای رسانه ای خود برای بیش از ۱۰میلیون مخاطب خوراک خبری تامین می کند، برخلاف بسیاری از رسانه های موجود در کشور، وابسته به نهادهای حاکمیتی نیست و شاید همین استقلال مالی باعث شده تا رسانه های وابسته به پول نفت، برای تضعیف این رسانه انگیزه داشته باشند.

وی در واکنش به انتشار شایعات اخیر درباره مالکیت خبرفوری، توضیح داد: برخلاف شایعات منتشر شده، آقای احسان محسنی ثانی که از متهمان پرونده پدیده هستند، نه مالک و نه صاحب امتیاز کانال خبرفوری به حساب می آیند و وابستگی اقتصادی خبرفوری به مجموعه پدیده، دروغ محض است.

فاطمه محمدزاده، صاحب امتیاز و مدیرمسئول خبرفوری یادآور شد: ادعای عجیب استفاده از کانال خبرفوری برای فروش سهام پدیده و یا اعطای سهام به این کانال به دلیل تبلیغات، درحالی منتشر شده که در دی ماه سال 1393 بنابر حکم دادستانی، دفاتر پدیده پلمب شده و هرگونه خرید، فروش و واگذاری سهام این مجموعه ممنوع شد. در آن زمان اصلا تلگرام قابلیت ایجاد کانال را نداشت و 10 ماه بعد در 31 شهریور 1394 کانال خبرفوری شکل گرفت و فعالیت خود را آغاز کرد. بنابراین از نظر منطقی امکان ندارد این کانال بتواند نقشی در خرید و فروش سهام پدیده ایفا کرده باشد.

وی با یادآوری نقش خبرفوری در انتشار اخبار تجمعات مردمی سهام داران پدیده و پیگیری مطالبات مردم در این پرونده، گفت: برخلاف بسیاری از رسانه هایی که هر روز تبلیغات پدیده را به چاپ رسانده و درقبال پیگیری مطالبات مردم سکوت کردند، خبرفوری از ابتدای فعالیت خود چشم بر مطالبات مردم در این پرونده نبست و تا امروز که دادگاه این شرکت درحال برگزاری است، به دقت مطالبات مردم را پیگیری کرده است.

فاطمه محمدزاده از دستگاه قضایی خواست تا با پیگیری انگیزه شایعه پراکنان درباره خبرفوری، مقابل جریانی که می خواهد مسیر دادگاه را به انحراف کشیده و مطالبات واقعی زیان دیدگان را قربانی منافع سیاسی و اغراض شخصی برخی افراد کند، بایستد.

صاحب امتیاز و مدیرمسئول خبرفوری تصریح کرد: ما به عنوان یک رسانه مستقل که همواره بر شفافیت و مقابله با فساد تاکید داشته ایم و برای همین امروز با موج تخریبی جریانات خاص روبرو شده ایم، از دستگاه قضایی می خواهیم که برای روشن سازی افکارعمومی، فهرستی از همه رسانه هایی که تبلیغات پدیده را منتشر کرده اند را اعلام کرده و به مردم توضیح دهد که کدام رسانه ها از محل فروش سهام پدیده به سود هنگفت دست یافته اند.

وی خاطرنشان ساخت: به میلیون ها مخاطب خود اطمینان می دهیم که خبرفوری همان طور که بارها تاکید کرده است، یک رسانه مستقل و غیروابسته است و بدون هراس از موج تخریب، پرونده های فساد را با جدیت پیگیری کرده و اسیر جریانات مشکوکی که به دلیل دفاع از مهره های اصلی پرونده های فساد، این پرونده ها را به حاشیه می برند، نخواهد شد.

محمدزاده در پایان با تاکید بر اینکه خبرفوری تنها رسانه‌ای است که با همین نام از وزارت ارشاد مجوز گرفته و برند خبرفوری را نیز به نام خود ثبت کرده است، اظهارداشت: براساس قوانین، هیچ رسانه‌ای با نام مشابه رسانه دیگر امکان فعالیت ندارد، اما شاهد هستیم که درحال حاضر برخی کانال‌ها با استفاده از اعتبار نام خبرفوری، به فعالیت مشغول هستند و در این راستا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم جلوی کانال‌هایی که با سوءاستفاده از نام خبرفوری اقدام به کلاهبرداری و فعالیت تخریبی در فضای مجازی می‌کنند را بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر