jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۲۱۰۳۸۶ ۱۸ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۶:۴۶

شبکه چهار سیما از امشب جدیدترین مستندهای جذاب ایرانی و خارجی را در قالب «جشنواره» مستند به روی آنتن می برد.

«جشنواره مستند» برنامه جدید شبانگاهی شبکه 4

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی شبکه چهار سیما، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از امشب (18 خرداد ماه)،هرشب ساعت 23 یک فیلم مستند را در قالب «جشنواره مستند» به نمایش در می آورد.

شغل جدید سربازان خردسال،راه بی بازگشت، کمال الملک، تنگه هرمز، زندگی مسموم شده،بانوی ایرانی و کاریکاتور در ایران عناوین فیلم های مستندی است که از امشب تا روز جمعه در قالب «جشنواره مستند» پخش می شود.

«شغل جدید سربازان خردسال» عنوان مستندی است که امشب پخش می شود. در داستان این مستند آمده است: در سراسر جهان کمپانی های خصوصی وجود دارد که سربازان را از کشور اوگاندا و کشورهای جهان سوم با یک حقوق ناچیز به جبهه می فرستند... این مستند فساد حاکم در این شرکت ها را بررسی می کند.

مستند «راه بی‌بازگشت» به کارگردانی محمدهادی سلیمی زاده روز یکشنبه 19 خرداد پخش می شود.

این مستند به نقد و بررسی اثرات کاهش جمعیت در اقتصاد کلان کشور در بررسی تجربیات کشورهای مختلف و ناگفته هایی در خصوص اجرای سیاستهای کلی کنترل جمعیت پرداخته است.

مستند «کمال الملک» به کارگردانی کاوه بهرام مقدم روز دوشنبه پخش می شود.مستند «کمال‌الملک» زندگی و آثار محمد غفاری، از مشهورترین و بانفوذترین شخصیت‌های هنر معاصر ایران و خدماتی را که به سرزمین‌مان داشته است به تصویر می‌کشد. در این مستند همچنین به تاسیس مدرسه‌ای که کمال‌الملک به آن همت گماشت و بعدها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کنونی تبدیل شد، اشاره شده است.

مستند «تنگه هرمز» به کارگردانی شهرام حیدریان 21 خرداد از شبکه چهار سیما پخش می شود.این مستند به بررسی اهمیت آبراه هرمز از لحاظ تاریخی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می‌پردازد و پتانسیل‌های موجود در این منطقه از جمله تاثیر مثبت اکوتوریسم را به نمایش می‌گذارد.

جشنواره مستند شبکه چهار سیما تا 31 خرداد ماه تقدیم مخاطبان شبکه دانایی و خردورزی میشود و در خبرهای تکمیلی تر اسامی فیلم های مستند هفته آخر خرداد ماه اعلام می شود.

شایان ذکر است واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما از امروز، هر روز ساعت 16:30 یک مستند داخلی پخش می کند.

دروار، کرکم، کمی آنسوتر، آفراندن، آی با کلاه و آی بی کلاه، خط ممتد و کیمیاگران عناوین مستند های داخلی است که این هفته پخش می شود.

«دروار» به تهیه کنندگی و کارگردانی عباس ایمانیان در یک قسمت ۲۵دقیقه ای تهیه شده در مورد فعالیت اقتصادی مردم روستای دروار یکی از روستاهای موفق اقتصادی دامغان می باشد که اکثر مردم این روستا به شغل نجاری مشغول می باشند و این رونق اقتصادی موجب مهاجرت معکوس اهالی شهر به این روستا شده است.

مستند «کرکم» را محمد طالبی کارگردانی کرده است و درباره ظرفیت های کشاورزی استان کرمانشاه و کشت زعفران در این خطه از کشورمان است.

مستند «کمی آنسوتر» به کارگردانی حمید هاشم زاده از یک جوان کارآفرین می گوید.

مستند «آفراندن» به کارگردانی علی قادری، تلاش «سوران پیامی»، جوان مهابادی را به تصویر می‌کشد که در کنار اشتغال‌زایی برای مردم منطقه خود، کشور را از واردات «ترازوی دیجیتالی» بی‌نیاز می‌کند.

«آی با کلاه و آی بی کلاه» به کارگردانی محمدرضا ناظری درباره جوان ۲۸ ساله ای به نام مهندس عزیززاده است که برای نخستین بار موفق به تولید نشاء پیوندی هندوانه و کدو شده که این روش باعث صرفه جویی در مصرف آب و افزایش ۴ برابری محصول شده است.

«خط ممتد» به فعالیت چند جوان اردبیلی در خصوص تولید گوشی های موبایل در یک شرکت تولیدی می پردازد که ضمن تامین نیازدرداخل مقادیری نیز به خارج صادر می شود.مستند «خط ممتد» را سید ابراهیم جواد خانی کارگردانی کرده است.

«کیمیاگران» به کارگردانی عبدالرضا وفایی در خصوص ساخت پالایشگاه نفتی و پتروشمی توسط مهندسان جوان و خلاق ایرانی در خرمشهر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر