jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۰۹۹۲۸   ۱۵ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۶:۱۳

گفتگوی 15 دقیقه‌ای ترامپ و پرنس چارلز، به‌خاطر بحث بر سر تغییرات جهانی اقلیمی 90 دقیقه به درازا کشید.

جروبحث 90 دقیقه‌ای ترامپ و پرنس چارلز بر سر تغییرات اقلیمی

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پرنس چارلز 75 دقیقه بیش از زمان از پیش تعیین شده، با ترامپ گفتگو کرد و تلاش کرد او در مورد خطرات گرمایش جهانی متقاعد کند، اما نتوانست نظر ترامپ را تغییر دهد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، ترامپ روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «آی تی‌وی» گفت قرار بود دیدارم با شاهزاده «ولز» 15 دقیقه طول بکشد اما بحث ما 90 دقیقه طول کشید و «بیشتر حرف‌ها را او زد».

ترامپ گفت: «او واقعاً به تغییرات اقلیمی اعتقاد دارد و فکر می‌کنم که این عالی است. آن‌چه او واقعاً می‌خواهد و آن‌چه او واقعاً به گرمی احساس می‌کند، آینده است. او می‌خواهد مطمئن شود نسل‌های آینده اقلیمی داشته باشند که اقلیم خوبی است. او با بروز فاجعه مخالفت کرد و من هم موافقم».

پس از آن پرنس چارلز گفت آمریکا باید اقدامات بیشتری در این‌باره انجام دهد. ترامپ درباره پاسخش به او گفت: «من گفتم، خب، آمریکا در حال حاضر جزو تمیزترین آب‌وهواها بر اساس تمامی آمارها است و حتی دارد بهتر هم می‌شود زیرا من معتقدم ما بهترین آب و تمیزترین آب را می‌خواهیم. این مسئله کاملاً شفاف است و باید کاملاً شفاف باشد».

ترامپ در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر این‌که آیا به‌‌کلی تغییرات اقلیمی را باور دارد یا نه گفت: «باور دارم که تغییراتی در آب‌وهوا به‌وجود آمده است و فکر می‌کنم به هر دو صورت تغییر می‌کند. فراموش نکنید، قبلاً اسم آن گرمایش جهانی بود که نتواند کاری پیش ببرد، بعد آن را تغییرات اقلیمی نامیدند. اکنون در واقع آن را تغییرات شدید آب‌وهوا می‌نامند، زیرا با این اسم ممکن نیست آن را باور نکنید».

تعدادی از مقامات دولتی افشا کردند کمیته‌ای که تحت‌نظر شورای امنیت ملی کار می‌کند در نظر دارد به دستور ترامپ اجماع دانشمندان بر سر گرمایش جهانی در اثر فعالیت‌های انسانی را زیر سوال ببرند.

این برنامه کاخ سفید توسط «ویلیام هاپر» پزشک و یکی از مدیران ارشد شورای امنیت ملی آمریکا پشتیبانی می‌شود که مخالف آسیب ناشی از انتشار گاز CO۲ بر اتمسفر زمین است.

طبق فرضیه گرمایش جهانی، افزایش تولید گازهای گل‌خانه‌ای نظیر CO۲ توسط بشر و افزایش تراکم آن در جو زمین موجب به دام افتادن اشعه و انرژی خورشید در اتمسفر و گرم‌تر شدن پیوسته دمای کلی زمین می‌شود. گرمایش جهانی موجب ایجاد تغییر در اقلیم‌های مختلف می‌گردد.

ترامپ روز ۲۸ ژانویه طی اظهارنظری در خصوص تغییرات اقلیمی در حساب توییتری خود گفت: در «مید وست» زیبا دما به منفی ۶۰ درجه [فارنهایت]‌ رسیده است. سردترین دمایی که تا کنون ثبت شده. انتظار می‌رود روزهای آینده از این هم سردتر شود. مردم نمی‌توانند چند دقیقه بیشتر بیرون از خانه بمانند. پس گرمایش جهانی کجاست؟ لطفا سریع برگرد ما به تو احتیاج داریم!.

ترامپ که از روز دوشنبه، سفر خود به بریتانیا را آغاز کرد، ابتدا به دیدار ملکه الیزابت دوم رفت و پس از آن با «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا، گفت‌وگو کرد. ترزا می قرار است طی اعلام استعفای خود، روز جمعه ساختمان دولت را ترک کند.

گفته می‌شود حدود 75هزار شهروند بریتانیایی در اعتراض به حضور ترامپ در این کشور شرکت کردند. «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر در این تظاهرات گفت از هجوم انجام شده به شهردار شهرمان از سوی ترامپ احساس ناامیدی شدیدی کردم.

ترامپ لحظاتی پیش از ورود به فرودگاه لندن در حساب توئیتری خود «صادق خان» شهردار لندن را مورد حمله تند لفظی قرار داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها