jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۱۲۰۹۷۸۲ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۹:۰۰

بعد از اعلام تعطیلی سینماها تا ساعت ۱۷ روز ۱۵ خرداد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «سرخپوست» مجوز بلیط فروشی پیش از ساعات مقرر صادر کرد.

مجوز حاشیه‌ ساز وزارت ارشاد برای دو فیلم

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، شورای صنفی نمایش دیروز اعلام کرد که سینماها روز 14 خرداد به دلیل رحلت امام خمینی (ره) تعطیل است و روز 15 خرداد به دلیل قیلم خونین 15 خرداد کار خود را از ساعت 17 آغاز می کنند. اما بعد از اینکه مشخص شد دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «سرخ‌پوست» پیش از ساعات مقرر شده در روز 15 خرداد اقدام به بلیط فروشی می‌کنند پای مجوز وزارت ارشاد به میان آمد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد که این دو فیلم از وزارت ارشاد مجوز گرفته‌اند و همین مجوز حاشیه‌ساز شده‌است. سوالاتی که مطرح شد تفاوت محتوایی این فیلمها با دیگر فیلمهای در حال اکران بود البته به جز فیلمهای کمدی که به دلیل محتوا امکان اکران در این زمان را ندارند. در این مورد کلید واژه تبعیض مورد استفاده منتقدان قرار گرفته‌است.

این کلیدواژه در مورد فیلم «آهوی پیشونی سفید3» مصداق پیدا کرده است که چرا با وجود اتمام زمان اکران فیلم های نوروزی همچنان این فیلم باید روی پرده اکران باشد، آیا هر فیلم دیگری در ژانر کودک و نوجوان اکران شود می‌تواند این مزایا را داشته باشد یا این حمایت از فیلم به پخش کننده آن ارتباط دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر