jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۱۲۰۹۷۸۲   ۱۳ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۹:۰۰

بعد از اعلام تعطیلی سینماها تا ساعت ۱۷ روز ۱۵ خرداد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «سرخپوست» مجوز بلیط فروشی پیش از ساعات مقرر صادر کرد.

مجوز حاشیه‌ ساز وزارت ارشاد برای دو فیلم

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، شورای صنفی نمایش دیروز اعلام کرد که سینماها روز 14 خرداد به دلیل رحلت امام خمینی (ره) تعطیل است و روز 15 خرداد به دلیل قیلم خونین 15 خرداد کار خود را از ساعت 17 آغاز می کنند. اما بعد از اینکه مشخص شد دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «سرخ‌پوست» پیش از ساعات مقرر شده در روز 15 خرداد اقدام به بلیط فروشی می‌کنند پای مجوز وزارت ارشاد به میان آمد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد که این دو فیلم از وزارت ارشاد مجوز گرفته‌اند و همین مجوز حاشیه‌ساز شده‌است. سوالاتی که مطرح شد تفاوت محتوایی این فیلمها با دیگر فیلمهای در حال اکران بود البته به جز فیلمهای کمدی که به دلیل محتوا امکان اکران در این زمان را ندارند. در این مورد کلید واژه تبعیض مورد استفاده منتقدان قرار گرفته‌است.

این کلیدواژه در مورد فیلم «آهوی پیشونی سفید3» مصداق پیدا کرده است که چرا با وجود اتمام زمان اکران فیلم های نوروزی همچنان این فیلم باید روی پرده اکران باشد، آیا هر فیلم دیگری در ژانر کودک و نوجوان اکران شود می‌تواند این مزایا را داشته باشد یا این حمایت از فیلم به پخش کننده آن ارتباط دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر