رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آن‌ها به دنبال این هستند که برای همیشه موضوع فلسطین و فلسطینی را تمام کنند، گفت: معامله قرن به مقاومت قرن تبدیل خواهد شد.
کد خبر: ۱۲۰۹۲۲۲
معامله قرن به مقاومت قرن تبدیل خواهد شد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس، اظهار داشت: روز قدس روز جمعه آخر ماه رمضان با ابتکار امام خمینی(ره) به عنوان مهم‌ترین دغدغه همه مسلمانان در عالم با همه گرایش‌ها و بینش‌ها در همه سرزمین‌های این کره خاکی نامگذاری شد.

وی موضوع قدس و آزادی فلسطین شریف را دغدغه همه آزادی خواهان جهان دانست و بیان داشت: در این ماه شریف که محور این ماه بندگی خدا، کسب تقوای الهی است، انسان‌ها همه به ضیافت الله دعوت شده‌اند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه خداوند می‌خواهد در این ماه از بهترین‌ها از بنده‌اش پذیرایی کند، تصریح کرد: از جلوه‌های زیبای ماه مبارک رمضان دگرخواهی و توجه به دیگران است و تأکیدات زیادی شده که در هر نماز و بعد از هر نماز فقط خود مورد توجه نباشد و همه مردم مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی تبیین کرد: اساس توجه به خدا و خودسازی است اما در پرتو خداخواهی و عبودیت پروردگار توجه به دیگران یک اصل اساسی است.

وی زکات فطره را جلوه توجه به دیگران دانست و تصریح کرد: امروز در همه جهان آزادمردان و آزادزنان فریاد آزادی قدس شریف را سر دادند و این‌ها نشأت‌گرفته از اخلاص و ابتکار امام خمینی(ره) است.

رئیس قوه قضاییه آزادی قدس و فلسطین را به عنوان مهم‌ترین موضوع و مسئله منطقه و جهان اسلام دانست و گفت: این موضوع صف ما را از مستکبرین جدا و این موضوع (قدس) از ابتدا بوده و همچنان نیز خواهد بود.

رئیسی با تأکید بر اینکه مردم فلسطین از مبارزه دست برنداشته و همچنان به مقاومت ادامه دادند، اضافه کرد: هیچ زمان مبارزه در فلسطین کمرنگ و بی‌رنگ نشده اما جریان مبارزه بعد از پیروزی انقلاب در ایران کاملاً جریان مبارزه و رویکرد مجاهدین را عوض کرد.

وی تصریح کرد: آموخته‌ایم امروز برای پیروزی دو شرط اساسی اتکا به خدا و اعتمادبه‌نفس وجود دارد و این دو اصل اساسی است که می‌تواند مجاهدین را به پیروزی برساند.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه آنچه در سرزمین فلسطین تعیین‌کننده است میز مذاکره نیست بلکه مجاهدان در میدان هستند، تبیین کرد: امروز ابتکار عمل دست ساکنان غزه است، گرچه اول با سنگ بود اما امروز مبارزه با موشک‌هایی است که بر سر رژیم صهیونیستی فرود می‌آید.

رئیسی با بیان اینکه آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست، افزود: چقدر مقام معظم رهبری فرمودند من به این‌ها اعتماد ندارم اما متأسفانه برخی توجه نکردند و همچنان تهدیدها ادامه‌دار و شدیدتر می‌شود.

وی با اشاره به معامله قرن مطرح‌شده از سوی آمریکا عنوان داشت: آن‌ها می‌خواهند مسئله‌ای به نام فلسطین و مقاومت و مجاهدت برای همیشه از سر اسراییلی‌ها برداشته شده و در صحرای سینا با پول سعودی و اماراتی برای فلسطینی‌ها خانه‌سازی کنند و همچنین برای فلسطینی‌ها و آن دسته از افراد فلسطینی که در کشورهای دیگر هستند به آن‌ها تابعیت دهند که هوس آمدن به فلسطین را نکنند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آن‌ها به دنبال این هستند که برای همیشه موضوع فلسطین و فلسطینی را تمام کنند، اعلام کرد: معامله قرن به مقاومت قرن تبدیل خواهد شد.

رئیسی با اشاره به امپراطوری رسانه‌ای و تلاش برای اختلاف‌افکنی توسط دشمنان، تصریح کرد: دشمن با جنگ اقتصادی، ایجاد مشکلات داخلی، سست‌عنصر کردن برخی ملت‌ها و افزایش ظلم بر ملت‌ها به دنبال اهداف خود است که خوشبختانه با همه این اقدامات موفق نشدند.

وی اعلام کرد: جریان نفوذ دشمن امروز گرچه جریان پیچیده‌ای است اما نه‌تنها ملت ایران بلکه ملت‌های عالم در این مسیر هوشیار و بیدار شده‌اند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فریادهای ملت ایران در خصوص آزادی قدس شریف، مطرح کرد: اگر امروز آزادی قدس را فریاد می‌زنیم یقین می‌دانیم با همه وجود این یک شعار نیست بلکه آرمان مقدسی است که تحقق آن طبق آیات قرآن و روایات قطعاً حتمی خواهد بود.

رئیسی با تأکید بر اینکه در این مسیر هیچ تردیدی به دل راه نمی‌دهیم، افزود: حق بر مدار اصلی قرار دارد لذا آینده از آن‌کسانی که پول و کلاهک هسته‌ای دارند نیست بلکه آینده از آن صالحان است.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها مدعی گنبد آهنی بودند، اضافه کرد: اما امروز این رژیم بیش از همه زمان‌ها مستأصل و جریان مهاجرت از کشورهای دیگر به آن معکوس شده و ثبات و امنیت در این کشور وجود ندارد.

رئیس قوه قضاییه مقاومت را تنها راه پیروزی بر دشمنان دانست و افزود: در این جنگ سیاسی، روانی، اقتصادی آنچه پیش روی ما است نه تسلیم و نه عقبگرد و نه توقف است بلکه پیشروی به‌سوی اهداف بلند است.

رئیسی تبیین کرد: در این راه (مقاومت) افرادی که در عرصه اقتصادی در راستای رونق تولید تلاش کنند، بدانند هر اقدامی که در کشور ایجاد می‌شود در جهت رونق اقتصادی و قطع وابستگی است.

وی با بیان اینکه در این مسیر فعالان اقتصادی باید فعالیت خود را مضاعف و دولتمردان نیز با فعالیت خود امیدآفرینی کنند، تبیین کرد: دشمن به دنبال یأس است و امید تنها با سخن نیست و در عرصه عمل و اجرا است.

رئیس قوه قضاییه با اعلام اینکه فعالیت اقتصادی در گرو امنیت اقتصادی و امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد است، متذکر شد: هرگز اجازه نخواهیم داد در هیچ کجای این نظام فساد لانه کند.

رئیسی مطرح کرد: دولتمردان در همه بخش‌ها اعم از نظام مالیاتی و بخش‌های اقتصادی تلاش کنند روزنه‌ها و منافذی که سودجویان از آن استفاده می‌کنند را از بین ببرند.

وی با تأکید بر اینکه باید بسترهای فساد باید از بین برود، تبیین کرد: دولت‌مردان و مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنند تا این بسترها از بین برود تا هر روز شاهد یک پرونده جدید نباشم.

رئیس قوه قضاییه در پایان خاطرنشان کرد: باید در همه عرصه‌ها با همه وجود بگوییم ما می‌توانیم و این نیازمند یک اقدام و عمل جدی در همه حوزه‌ها است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها