jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۷۶۶۳ ۰۱ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سریال «نوای خوشه‌ها» به کارگردانی محمد قاف سوری و با درونمایه «تقویت جایگاه مقاومت و تبیین مشروعیت آن» این روزها از شبکه دو در حال پخش است.

به گزارش مهر، از ابتدای ماه مبارک رمضان شبکه دوی سیما نیز علاوه بر پخش سریال «دل‌دار» در ساعت 21 و 30 دقیقه اقدام به پخش سریالی به نام نوای خوشه‌ها به کارگردانی محمد قاف سوری و با درونمایه تقویت جایگاه مقاومت و تبیین مشروعیت آن کرده است. سریال محصول سال ۲۰۱۸ کشور لبنان و با درونمایه مقاومت و نبرد اطلاعاتی حزب‌ا... با رژیم صهیونیستی است که هر روز ساعت ۱۴ روانه آنتن می‌شود.
۱۴ ماه می، ‌هفتاد و یکمین سالگرد اخراج صدها هزار فلسطینی از سرزمین‌شان و ۱۵‌ماه می هفتاد و یکمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی با نام «یوم النکبه» یا روز مصیبت است که پخش این سریال از این جهت اهمیت پیدا می‌کند.
در سریال نوای خوشه‌ها، سامی جاسوس قدیمی رژیم صهیونیستی است. او با زنی ازدواج کرده که بعد از مدتی وی را می‌کشد و پسرش ابهاب را با خود به اسرائیل می‌برد. بعدها معلوم می‌شود ابهاب فرزند فرد دیگری بوده و فرزند اصلی سامی نزد حاج جواد بزرگ شده است. سال‌ها از این ماجرا گذشته و رژیم صهیونیستی فکر می‌کند ابهاب به واسطه پدرش با موساد همکاری می‌کند و اطلاعات حزب‌ا... را به آنها تحویل می‌دهد. رژیم صهیونیستی برای انجام عملیات علیه حزب‌ا... و فهمیدن نقشه‌های طراحی شده آنها جاسوسان زیادی را به روش‌های گوناگون گمارده و آنها نیز مشغول ارسال اطلاعات و نیز انجام عملیات هستند. حزب‌ا... بعد از مدتی با تحقیقات مختلف متوجه جاسوسان رژیم صهیونیستی شده و آنها را دستگیر می‌کند و در نهایت با کسب اطلاعات از اسرائیل موفق می‌شود تعدادی از سربازان این رژیم را ربوده و رژیم صهیونیستی را مجبور کند تا زندانبان دربند حزب‌ا... را با آنها معاوضه نماید. ابهاب نیز با مسموم کردن سامی موفق می‌شود به لبنان برود و مادرش را از نزدیک ملاقات کند.
این درام عربی به بررسی واقعیت‌های موجود در فلسطین پرداخته که از طریق آنها می‌توان تا حدی در جریان زندگی روزمره ملت تحت اشغال فلسطین قرار گرفت و از فعالیت‌های اطلاعاتی حزب‌ا... با خبر شد به ویژه که طی سال‌های اخیر فیلمسازی درباره مساله فلسطین منجر به ساخت آثاری شده که گاهی موفقیت این مجموعه‌ها باعث شده تولید فصل‌های جدید این سریال‌ها نیز قوت بگیرد و همه آنها نیز یک هدف را پیگیری می‌کنند؛ «بیداری جامعه جهانی و آگاه کردن آنها». این مجموعه‌ها نه مهر تاییدی هستند بر روحیه خشونت طلبی و نه تحسین جنگ بلکه ستایش مقاومت و مبارزه برای آزادگی‌اند؛ مفاهیمی که از بهترین زمان‌های تعمق در آنها شاید همین ماه مبارک رمضان باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر