jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۰۵۶۹۱   ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۸:۵۶

وزیر خارجه فرانسه طی اظهاراتی اقدام ایران مبنی بر متوقف کردن برخی از تعهدات خود در توافق هسته‌ای را «واکنش بد» به خروج آمریکا از این توافق عنوان کرده و گفته که ایران باید بلوغ سیاسی از خود نشان دهد.

مایه تأسف است که آمریکا به تعهدات خود احترام نمی‌گذارد

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، «ژان ایو لودریان» طی مصاحبه با نشریه «لوپاریزیان» اقدام ایران در متوقف کردن برخی از تعهدات خود در برجام را «واکنش بد» به خروج آمریکا از این توافق توصیف کرده است.

وی در این مصاحبه از ایران خواستار شده تا «بلوغ سیاسی» نشان دهد و به تعهدات خود در برجام احترام بگذارد.

لودریان می‌گوید: ایران در مواجهه با خروج آمریکا از توافق حاصل شده در وین و اعمال تحریم‌ها واکنش بدی نشان داد.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه می‌افزاید: این مایه تأسف است که آمریکا به تعهدات خود احترام نمی‌گذارد. ایران بلوغ سیاسی خود را نشان دهد.

لودریان در ادامه بر «مسئولیت» آمریکا و اهمیت گفتگو با ایران تأکید کرده است.

روز چهارشنبه گذشته شورای عالی امنیت ملی ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام توقف برخی تعهدات ایران در برجام از کشور‌های حاضر در توافق هسته‌ای درخواست کرد تا طی یک مهلت ۶۰ روزه به تعهدات بانکی و نفتی خود عمل کنند.

با این وجود اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگونه «اولتیماتوم» از سوی ایران درباره توافق هسته‌ ای را رد کرده است.

«فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ۳ کشور فرانسه، انگلیس و آلمان در این بیانیه مشترک گفته‌اند: ما با نگرانی بسیار بیانیه ارائه شده از سوی ایران درباره تعهداتش در برجام را ملاحظه می‌کنیم، ما قویا از ایران می‌خواهیم که عمل به تعهدات خود در برجام را به طور کامل ادامه دهد و از هرگونه گام تنش‌زا خودداری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها