jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۰۰۹۷۰   ۲۶ فروردين ۱۳۹۸  |  ۰۸:۵۱

«ژرار آرود» سفیر فرانسه در واشنگتن که با توئیت بحث انگیز خود درباره آینده برجام موجب اعتراض تهران به پاریس شد، یکشنبه شب مجبور به عقب نشینی و حذف این توئیت شد.

سفیر فرانسه در واشنگتن از نظر خود درباره برجام عقب نشینی کرد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها اجرای کامل برجام توسط ایران را تأیید کرده، سفیر فرانسه در آمریکا مدعی شد که دلیلی بر غنی سازی اورانیوم توسط ایران پس از توافقنامه برجام وجود ندارد.

آرود روز یکشنبه در صفحه توئیتری خود نوشته بود: اینکه بگوییم ایران پس از انقضای برجام اجازه دارد اورانیوم غنی سازی کند، اشتباه است و ایران باید تحت نظارت های شدید ثابت کند که فعالیت های هسته ای آن غیرنظامی است.

عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در واکنش به این موضوع در توییتری نوشت:«اگر توئیت های «ژرار آرو» موضع فرانسه را اعلام می کند، با نقض فاحش هدف و موضوع برجام و قطعنامه 2231 مواجه هستیم؛ پاریس اعلام موضع کند؛ در غیر این صورت اقدام مقتضی را انجام خواهیم داد.»

در همین حال «فیلیپ تیبو» سفیر جدید جمهوری فرانسه در تهران روز یکشنبه از سوی «حسین سادات میدانی» رییس دبیرخانه ستاد پیگیری اجرای برجام به وزارت امور خارجه احضار شد.

سفیر فرانسه در تهران ضمن ابراز بی اطلاعی از توئیت های منتسب به سفیر کشورش در واشنگتن، بر اراده سیاسی این دولت بر اجرای کامل مفاد برجام تأکید ورزیده و اعلام کرد؛ مراتب را بلافاصله به پاریس گزارش خواهد کرد.

به دنبال واکنش ایران، آرو بدون ارائه هیچگونه توضیحی توئیت‌ بحث‌ برانگیزش را حذف کرده و از نظر خود عقب نشینی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر