افزایش حق مسکن کارگران در انتظار مصوبه دولت

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به آخرین وضعیت حق مسکن کارگران گفت: نحوه اجرای این مصوبه به مصوبه هیات دولت بستگی دارد. ما تأکید داریم تا پایان فروردین‌ماه حق مسکن کارگران تصویب و در حقوق فروردین‌ماه آنها اجرایی شود.
کد خبر: ۱۲۰۰۴۰۱

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با تسنیم، درباره آخرین وضعیت حق مسکن کارگران گفت: در بهمن‌ماه این مصوبه به هیات دولت رفته است. در جلسه اول هیات دولت در سال 98 موضوعات درباره سیل مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که ما هم معتقد هستیم دولت باید به بحث سیل‌زدگان توجه کند، پیگیری نکردیم تا رسیدگی به موضوع سیل در حد کلان صورت گیرد.
وی ادامه داد: اما در جلسات بعدی حتماً بحث تصویب حق مسکن کارگران را پیگیری خواهیم کرد. به اعتقاد من در جلسات بعدی هیات دولت بحث حق مسکن کارگران باید تعیین تکلیف شود. تلاش ما این است که این مصوبه تا پایان فروردین‌ماه تصویب شود. بنابراین پیگیری‌ها را حتماً آغاز می‌کنیم. نماینده کارگران در شورای عالی کار بیان کرد: نحوه اجرای این مصوبه به مصوبه هیات دولت بستگی دارد. ما تأکید داریم تا پایان فروردین‌ماه حق مسکن کارگران تصویب و در حقوق فروردین‌ماه آنها اجرایی شود. به گزارش تسنیم، در نشست شورای عالی کار در اول بهمن‌ماه سال گذشته مقرر شد حق مسکن کارگران به میزان 60 هزار تومان افزایش یافته و به صد هزار تومان برسد. این مصوبه برای اجرایی شدن نیاز به تأیید هیات وزیران دارد اما از بهمن‌ماه تاکنون هنوز در هیات وزیران بررسی و تصویب نشده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها