رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد

طراحی بسته‌های متنوع سفر عتبات بر اساس خواسته زائران

رئیس سازمان حج و زیارت بر طراحی بسته‌های متنوع سفر عتبات بر اساس خواست و تقاضای زائران و تدوین برنامه یک ساله برای ساماندهی سفرهای عتبات در سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا تاکید کرد.
کد خبر: ۱۲۰۰۰۰۳
طراحی بسته‌های متنوع سفر عتبات بر اساس خواسته زائران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، علیرضا رشیدیان در دیدار با مدیر عامل و جمعی از اعضای هیئت مدیره شرکت شمسا، از تلاش‌های صورت گرفته برای خدمات رسانی به زائران سفرهای نوروزی عتبات عالیات تقدیر کرد.

وی با اشاره نامگذاری سال ۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال «رونق تولید»، افزود: رونق تولید در حوزه حج و زیارت حفظ اشتغال ۲۵۰۰ دفتر خدمات زیارتی، کاهش هزینه‌ها و افزایش اعزام زائران خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا بدنه کارگزاری (مدیران ثابت، عوامل و مدیران راهنما) ضمن اشرافیت بر چرخه فرآیند خدمات رسانی به زائران و چگونگی ارائه خدمات و کسب اشرافیت در روند اجرایی عملیات به همراه تأمین امکانات خدمات رسانی در عتبات عالیات، در موقع بروز مشکلات مسئولانه برخورد کنند.

رشیدیان بر موضوع توسعه تبلیغات و ارتباطات در حوزه سفرهای عتبات تاکید کرد و گفت: بسته‌های سفر زیارتی به عتبات عالیات و چگونگی خدمات دهی به زائران به صراحت اطلاع رسانی و منتقل شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد تنوع در طراحی بسته‌های سفر عتبات، عنوان کرد: در این خصوص باید خواسته و نیاز گروه‌های مختلف مشتاقان سفر عتبات شناسایی و بر اساس درخواست آنان بسته‌های سفر طراحی شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار گفت: تسهیل و روان سازی فرآیندهای سفر عتبات در سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا با هدف افزایش کار آیی و کارآمدی و کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری، باید در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: اگر سازمان حج و زیارت در موضوع زیارت سیاست‌های توسعه‌ای دارد، باید آمادگی لازم در شرکت شمسا برای اجرای این سیاست به وجود آید.
رشیدیان همچنین برنامه ریزی برای حمل و نقل ترکیبی در اعزام زائران عتبات در قالب هوایی و زمینی با اتوبوس و قطار را به عنوان راهکاری برای ایجاد تنوع و کاهش هزینه سفر زائران مورد توجه قرار داد.

رشیدیان بر ضرورت تدوین برنامه کوتاه مدت برای شرکت شمسا و سفرهای عتبات تاکید کرد و گفت: اگر قرار است در مسیر افزایش جذب زائران گام برداریم، باید نقشه راه و نقش و وظایف هریک از بخش‌ها برای تحقق اهداف سال جاری در این حوزه مشخص گردد.

مصطفی قاسمی مدیر عامل شرکت شمسا نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات شرکت شمسا در سفرهای نوروزی عتبات عنوان کرد: در ایام شهادت امام موسی کاظم (ع) که ازدحام جمعیت در شهر مقدس کاظمین وجود داشت، با حضور میدانی و هماهنگی با مسئولان عراقی، شرایطی فراهم شد که با ایجاد مسیری برای تردد زائران ایرانی، همه زائران بتوانند به صورت عبوری و یا اقامت یک شبه در کاظمین به زیارت امامین جوادین (ع) مشرف شوند.

علی محمد متبحری رئیس هیئت مدیره شرکت شمسا در ابتدای این دیدار گزارشی از برنامه ریزی های شرکت شمسا برای خدمات دهی به زائران سفرهای نوروزی عتبات عالیات ارائه کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها